Green Light Mod - PREMIERA

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Messages : 242
Inscription : Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location : Lechia

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Don Hard »

0dd1 wrote: Sun Feb 23, 2020 4:52 pm To nie jest argument, i nie wiem co ma na celu to lanie wody. Napisałem tylko że zły dubbing jest gorszy niż żaden, bo mnie osobiście odpycha - np. nawet nie zamierzam instalować kodeków żeby zobaczyć filmiki, bo przez ten głos klawisz Esc sam się wciska.

Jak się robi coś co brzmi jak Kapitan Bomba, a są takie kawałki w tym modzie, to jest spoko. A jak się sili na powagę i dramatyzm, to amatorka raczej zawsze wyjdzie żenująco. I takie kawałki też są.
Jest opcja wyciszenia głosów.

Nie ma czegoś jak ""zły" dubbing jest gorszy niż żaden". Lepsze coś niż nic. Jestem sobie w stanie wyobrazić ile pracy weszło w powstanie PEŁNEGO dubbingu. To modyfikacja, nie pełnoprawna produkcja. Za sam wkład należy się szacunek. Nie podoba się - nie słuchaj, nikt nie zmusza.

Mi osobiście dubbing bardzo się podoba, głównie dlatego iż główne role odgrywają postaci żeńskie - nie takie oczywiste w tak malutkim community jak OW. Nawet zwykłe dialogi randomów wypadają dobrze. A dźwięki według mnie pasują bardzo dobrze. Tworzą spójną całość, nie są losowo wybrane. A soundtrack, kiedy nie dzieje się nic gorącego jest zaskakująco comfy. Może nie jest to OST Persony 5, ale aż miło słuchać.

Co do powagi i dramatyzmu. Zależy jak się odbiera. Ja na przykład nigdy nie biorę żadnej modyfikacji na poważnie. W tym modzie nawet czułem aż za bardzo trochę śmieszkowanka, no poprostu nie mogłem tego brać na serio. Ktoś za dużo Avengersów się naoglądał. :wink: Zresztą w moim przypadku wiem jakie były okoliczności powstania tego projektu, więc nie mogłem tego brać za coś na serio od samego początku. I tak miło się pod tym względem zaskoczyłem.

Co do struktury misji. Jako słabszy gracz, trochę męczonka jest, ale nie mówię, że to źle. Problemem jestem ja, nie misja. Moim zdaniem przydałoby się parę wydarzeń, eventów więcej w misjach. Coś, co by zajmowało gracza. Wydłużają się lekko, jak powiedzieli poprzednicy.

Podsumowując, warto było czekać, bo widać wkład pracy w praktycznie każdym aspekcie. Aż przykro tylko jak niefortunnie poszła pierwsza premiera. :amcry:

Autor może liczyć na parę trenów od poetów po jego śmierci. (oby jak najdłużej żył :mrgreen: )
Maxus13
Soldier level 0
Soldier level 0
Messages : 3
Inscription : Sat Dec 31, 2016 7:24 pm

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Maxus13 »

0dd1 wrote: Sun Feb 23, 2020 1:05 pm Misja 4:
- Przy pierwszym podejściu sojuszniczy oddział zablokował się po zniszczeniu wszystkiego w drugiej bazie. Za drugim razem nie mogłem już wydawać rozkazów tak po zniszczeniu 2-3 baz po swojej stronie mapy.
- W cutscence, gdy pada rozkaz szturmu tylko jednostki zebrane przy checkpoincie pojadą dalej. Jeśli dialog przewinie się zanim tam dotrą, to nikt nie zaatakuje i gra utknie.
U mnie po 3~4 próbach te same błędy. Najpierw blokuje się możliwość wydawania rozkazów, a gdy już podchodzę do ostatniej bazy to część z sojuszników nie atakuje i scenka stoi w miejsu.
User avatar
Prażanin
Soldier level 3
Soldier level 3
Poland
Messages : 65
Inscription : Sat Dec 09, 2017 9:14 pm
Location : Praga Północ

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Prażanin »

Po długim oczekiwaniu, w końcu wychodzi pierwszy fix do Green Lighta, który naprawia szereg błędów. Wybaczcie, że musieliście długo czekać - aby wam to wynagrodzić, wraz z fixem dochodzi nowa misja-potyczka.

Changelog:
Spoiler:
Ogólne: Nowa potyczka - Wąwóz (Valley). Dowodząc niewielkim oddziałem amerykańskim/rosyjskim/najemników, twoim celem jest przebicie się przez wąwóz w ciągu 15 minut.

Ogólne: Zwiększono obrażenia Cewki Tesli.
Ogólne: Zmieniono format filmów na OGV, co powinno umożliwiać ich odtwarzanie bez żadnych kodeków.

AM01, AM02, AM05: Dodano strefę blokującą wjazd do bazy Rosjan przed określonym w misji momentem.

AM01: Poprawiono zachowanie fioletowych Rosjan i usunięto przeszkody uniemożliwiające im konstrukcję składu i pozostałych budynków.
AM01: Poprawiono nastawienie strony zwiadowcy względem gracza i vice versa, dzięki czemu ten już nie ginie z naszych rąk.

AM02: Przerobiony environment mapy, autorstwa Markedone.
AM02: Zmniejszono ilość ataków Rosjan podczas ofensywy - w zależności od poziomu trudności odpowiednio 5, 5*2 i 7*2. Podwójne ataki występują także na poziomie średnim.
AM02: Naprawiono bug z Rosjanami (strona czerwona i fioletowa) atakującymi własną baterię rakietową (strona pomarańczowa).
AM02: Dodano brakującą rozmowę Simone z Kathryn podczas ofensywy.
AM02: Medal i zadanie związane z czołgami laserowymi zastąpione medalem za utrzymanie kopalni.
AM02: Warunek sprawdzający ilość pojazdów w arei końcowej został zmieniony z "równe 8" na "większe równe 8", aby dodatkowe pojazdy na arei nie blokowały odpalenia się skryptu. Tym niemniej do grupy nadal liczone są pierwsze 4 randomowe osoby, które znalazły się na arei w pojazdach.
AM02: Przy naliczaniu doświadczenia osoby spoza kręgu kluczowych postaci są poprawnie naliczane.

AM03: Zmieniono strukturę dwóch największych wzgórz w pobliżu posterunku Dvali na "don't enter rock", co uniemożliwia wchodzenie na nią.
AM03: Po dialogu naukowca o cewce Tesli otrzymujemy instrukcje dot. opracowania tej technologii.
AM03: Dodano DialogueOn podczas kłótni Simone i Kathryn.
AM03: Poprawiono opis przegranej przy zniszczeniu magazynu.
AM03: Dodano zwierzęta na mapie.

AM02, AM03: Zmieniono portret por. "Smithy" Jacksona na poprawny.

AM04: Przerobiono AI wojsk Kathryn (autor: Serpent). Po zniszczeniu każdej bazy Kathryn będzie oczekiwała kolejnego rozkazu.
AM04: Poprawiono cutscenę ataku na wzgórze.
AM04: Zmniejszono ilość dostępnego czasu na wykonanie misji - w zależności od poziomu trudności jest to odpowiednio 80, 70 i 60 minut.
AM04: Nastrój Kathryn spada szybciej - współczynnik spadku zadowolenia w zależności od poziomu trudności wynosi odpowiednio 3, 5 i 10.
AM04: Dodano brakujący dubbing do dialogów (z wyłączniem trzech nowych kwestii dialogowych Kathryn - z powodów niezależnych od autora).

AM05: Dodano zrzut skrzyń na całej mapie. Zrzut ograniczony do obszaru dostępnego dla gracza do czasu rozpoczęcia szturmu.
AM05: Dodano zwierzęta na mapie.
AM05: Dodano niewielkie ataki Rosjan podczas przygotowań do ataku.
AM05: Naprawiono kwestię bunkrów w bazie sojuszniczej, do której nie wchodzili żołnierze. Żołnierze z tych bunkrów nie idą do ataku i zostają bronić bazy.
AM05: Dodano brakującą postać Sidorowicza w jednym z magazynów Ustinowa.
AM05: Event związany z poważnym uszkodzeniem magazynu Ustinowa odpala się wyłącznie raz na każdy magazyn.
AM05: Poprawiono zachowanie żołnierzy Botnikowa.
AM05: Nazwisko Botnikowa jest teraz wyświetlane poprawnie.
AM05: Po zajęciu Ustinowa pozostali przy życiu rosyjscy żołnierze wycofują się z mapy.
AM05: Dodano brakującą postać Dvalishvilego podczas ataku najemników.
AM05: Przerobiono pierwszy szturm wojsk Kolwicza w końcowej fazie misji.
AM05: Naprawiono "range check error" związany z funkcją spawnującą ataki wojsk Kolwicza.
AM05: Po rozmowie z naukowcem o podwoziu superciężkim, automatycznie odblokowuje nam się jego konstrukcja (rozwiązanie tymczasowe).
AM05: Podobnie technologia Tesli, o ile została opracowana w AM03, po dialogu z naukowcem odblokowuje nam się automatycznie (rozwiązanie tymczasowe).
Fix został już wrzucony do archiwum głównego moda, link jest ten sam.
https://drive.google.com/open?id=1texRM ... H9rQCaB4UT
Pierwotnie chciałem wydać też fixa jako oddzielne archiwum, ale wyszło na to, że waży niewiele mniej niż sam mod, więc się nie opłacało :)
Krychooo
Soldier level 0
Soldier level 0
Messages : 1
Inscription : Mon May 18, 2020 6:34 am

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Krychooo »

Witam,

Nie wiem czy mieliście taki błąd po nowym update moda ?
error.png
(104.24 KiB) Not downloaded yet
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Messages : 4175
Inscription : Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location : Polska - EuroStan ZSRE
Contact :

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Serpent »

Przy aktualizowaniu plików moda należy całkowicie usunąć folder lua, a potem zamieścić nowszą wersje.
Last edited by Serpent on Sun May 24, 2020 6:09 pm, edited 1 time in total.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
utopijnymood
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Messages : 2
Inscription : Thu May 28, 2020 6:34 pm

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par utopijnymood »

Uszanowanko.

Po zainstalowaniu najnowszego patcha oraz moda nadal pojawia się błąd jak powyżej. Jak to naprawić?

Pozdrawiam!
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Messages : 4175
Inscription : Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location : Polska - EuroStan ZSRE
Contact :

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Serpent »

Masz post wyżej.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Kawalorn
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Messages : 8
Inscription : Mon Jul 10, 2017 5:22 pm

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Kawalorn »

Witajcie.

Pobrałem ze strony, jak sądzę, zaktualizowaną wersję moda ("Ostatnio zmodyfikowany: 20 Mar 2020, 21:51" - chociaż, w opisie na stronie jest napisane "Wersja: 1.0") i mam podobny błąd jak ten powyżej (bez ostatnich 4 linijek). Nie mogę uruchomić żadnej kampanii.
Wersję Original War mam steamową, nowszą niż wymagana do tego moda.
Co mogę z tym zrobić?

Pozdrawiam.
User avatar
filazaf
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Messages : 133
Inscription : Mon Jul 30, 2007 4:10 pm

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par filazaf »

Sciągłem najnowszy patch i po zainstalowaniu wrzuciłem moda fo folderu z modami i mam takie kwiatki :?
Da się włączyć OW bez tego SGUI?

Code: Select all

LUAError (0): [String]:9: attempt to index global 'listclass' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:9: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:17: in main chunk
Task: <lua\Utils\sound.lua>
LUAError (0): [String]:1: attempt to index global 'listclass' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:1: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:21: in main chunk
Task: <lua\Utils\sliders.lua>
LUAError (0): [String]:1: attempt to index global 'listclass' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:1: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:21: in main chunk
Task: <lua\Utils\elementevent.lua>
LUAError (0): [String]:4: attempt to index global 'listclass' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:4: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:21: in main chunk
Task: <lua\Utils\timer.lua>
LUAError (0): [String]:428: attempt to call global 'addSliderElement' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:428: in function <[String]:427>
	(...tail calls...)
	[String]:72: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:33: in main chunk
Task: <lua\Menu\window_options.lua>
LUAError (0): [String]:723: attempt to call global 'AddSingleUseTimer' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:723: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:33: in main chunk
Task: <lua\Menu\window_achievements.lua>
LUAError (0): [String]:219: attempt to call global 'addSliderElement' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:219: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:35: in main chunk
Task: <lua\InGame\game_main.lua>
LUAError (0): [String]:215: attempt to index field '?' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:215: in function 'CreateDipSideCard'
	[String]:361: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:35: in main chunk
Task: <lua\InGame\game_diplomacy.lua>
LUAError (0): [String]:428: attempt to call global 'addSliderElement' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:428: in function 'addAlienSlider'
	[String]:28: in function 'addInGameOptionsSlider'
	[String]:44: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:35: in main chunk
Task: <lua\InGame\game_options.lua>
LUAError (0): [String]:28: attempt to index field 'facepanelA' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:28: in main chunk
	[APP]: in function 'include'
	[String]:38: in main chunk
Task: <lua\tutorial_hints.lua>
LUAError (0): [String]:217: attempt to call global 'DoInterfaceChange_Game' (a nil value)
stack traceback:
	[String]:217: in function 'DoInterfaceChange'
	[String]:241: in function 'ChangeInterface'
	[String]:47: in main chunk
Task: <lua\menu.lua>
Kawalorn
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Messages : 8
Inscription : Mon Jul 10, 2017 5:22 pm

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Kawalorn »

Jako że od dawna brak odpowiedzi, to pozwolę sobie przypomnieć się z pytaniem.
Pobrałem moda z linku z ostatniego w tym temacie postu Prażanina (nowsza względem tego, co jest na stronie, bo data modyfikacji pliku .ini to 10.05.2020, natomiast data folderu tak samo jak w wersji ze strony 20.03.2020) i wciąż jest tamten błąd.
W wersji ze strony było tak samo (nie aktualizowałem żadnych plików moda tylko dodawałem moda od zera).

Jeżeli nikt już się modem nie zajmuje i problem pozostanie nierozwiązany, też będę wdzięczny za informację, przynajmniej będę wiedział, że temat zamknięty.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Messages : 4175
Inscription : Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location : Polska - EuroStan ZSRE
Contact :

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Serpent »

Wejdź w folder moda i usuń folder lua.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Kawalorn
Soldier level 0
Soldier level 0
Poland
Messages : 8
Inscription : Mon Jul 10, 2017 5:22 pm

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Kawalorn »

Po instrukcjach z poprzednich postów byłem przekonany, że ten folder musi być zastąpiony forderem lua z nowszej wersji.
Po usunięciu mod zadziałał. Dzięki za pomoc.
User avatar
Don Mateo
Soldier level 3
Soldier level 3
Messages : 51
Inscription : Tue Dec 01, 2015 10:07 pm

Re: Green Light Mod - PREMIERA

Post par Don Mateo »

Odbiór moda bardzo pozytywny. Tylko jak na razie misja 3 troszku mi się dłużyła. Dodatkowo przynajmniej nie jest taki powalony jak efekt komuny, a w "Eksportowa mod" jeszcze nie grałem. W każdym razie czy ktoś wie czy @Prażanin jeszcze żyje? Ponieważ jest mały problem i ciekawe czy to przypadkiem nie jest wina wersji gry.

Wersja gry: 3.0.9.285
Wersja moda: 1.1b

Pod koniec misji 3 gdy wycofam wszystkie swoje jednostki na wyznaczone pole, to misja się nie kończy. Czekałem nawet aż wrogowie wszystko zniszczą, ale to też nic nie dało.
Répondre