Balance mod wydany

[ Polskie newsy ]

Moderator: Newswriters

User avatar
NaDoL
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 379
Joined: Wed Apr 12, 2006 7:43 pm
Location: Poland
Contact:

temat

Post by NaDoL »

Nie zapominajcie że balance mod ma na celu głównie wyrównać siły 3 nacji tak aby każdy mógł grać tym kim chce, a nie wybierać USA bo jest najlepsze.
Image
User avatar
Siemion
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 43
Joined: Fri Feb 09, 2007 5:09 pm

Post by Siemion »

Z tego co widziałem to właśnie USA nie wybiera znowu taka większość... z ludzi z którymi grałem to gdzieś 9 na 10 grało Ruskimi lub Arabami (pół na pół).
Jeśli idzie o Balanca... moim zdaniem wystarczyło zmniejszenie siły ognia HG, na dobrą sprawę powiem tyle: dobry gracz może spokojnie grając Arabem pokonać Amerykańców i Rusków nawet bez Balanca, więc moim zdaniem to jest trochę krok w złym kierunku (ja do tych się nie zaliczam, chociaż osobiście to mam taki procentowo wybór: Ruski 80% sytuacji, Arabowie 20%, Amerykanie 0%, więc trochę się wyróżniam :wink: )
P.S. Pamiętajmy, że jak zmieniamy obrażenia HG, to trzeba też zmienić obrażenia tych Behemotowych (W SAIL'u mają o ile pamiętam osobne parametry)
Who dares wins
My OWS nick is SCG^Siemion
User avatar
ajdem
Community Veteran
Community Veteran
Germany
Posts: 136
Joined: Sat Dec 16, 2006 5:51 pm
Location: Germany
Contact:

Post by ajdem »

Jak się gra z nobami to tak jest bo niewiduje cię na GSA a właśnie wiekszość wybiera USA bo są uniwersalni 8)
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Post by Radzio »

Ten mod ma sprawic ze ta "wiekszosc" zniknie, a ludzie zostana zacheceni do grania arabami przeciwko USA czy ZSRR.
User avatar
Siemion
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 43
Joined: Fri Feb 09, 2007 5:09 pm

Post by Siemion »

właśnie problem w tym, że część z tych osób to nie takie znowu nooby... generalnie np. gwren nie jest noobem, wręcz przeciwnie (w CB przed stopem działania był 12 czy 13). Poza tym nie ma mnie na GSA bo łączę się przez IP, room OW w GSA moim zdaniem zaczyna schodzić na psy że normalnie grać się odechciewa.
Who dares wins
My OWS nick is SCG^Siemion
User avatar
Blacharz
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Wed Jun 21, 2006 8:06 pm

Post by Blacharz »

ja sie nie ekscytuje tylko przedstawilem swoje spostrzezenia lol... zreszta co mi tam - ja i tak zawsze bede gral ruskami nawet jak z nich zrobicie ułomów ^^
Time envelops everything...

The day in which we will come will be called Armageddon's Day
User avatar
ajdem
Community Veteran
Community Veteran
Germany
Posts: 136
Joined: Sat Dec 16, 2006 5:51 pm
Location: Germany
Contact:

Post by ajdem »

Przecież path jest po to żeby zbalansowac siły żeby kazda ze stron była równa bo wtedy można bardziej sie wykazac co sie potrafi :D
User avatar
NNPlaya
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 372
Joined: Sat Oct 14, 2006 4:52 pm
Location: Tuszyn, Polska
Contact:

Post by NNPlaya »

Blacharz wrote:ja sie nie ekscytuje tylko przedstawilem swoje spostrzezenia lol... zreszta co mi tam - ja i tak zawsze bede gral ruskami nawet jak z nich zrobicie ułomów ^^
LOL, przybędzie Ci walki z arabami xD Nie dlatego, że będą silniejsi od rusków, ale ponieważ staną się potężniejsi niż są w podstawowej grze xD

Tworzenie balance moda to robienie w ciemno metodą "prób i błędów". Wiadomo, że potrzebne jest jak najwięcej osób do testowania, to ma się podobać wszystkim, albo przynajmniej większości. To trochę jak szlifowanie diamentu po raz 1. w życiu - idealny kształt tylko sobie wyobrażasz, nie masz pojęcia co dokładnie należy uczynić 8)
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Post by Radzio »

Madre slowa NNPlaya, madre slowa xD
User avatar
Blashix
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 375
Joined: Sun Apr 29, 2007 8:23 am
Location: Polska

...

Post by Blashix »

jak dla mnie to to jest lipne. Już lepiej podwoić siłe arabom ^^ A Amerykaców i rusków zostawić.
--> 02.12.2008 PC <--
| AMD Athlon 64 X2 5400 Black Edition 3,4Ghz + Cooling Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum | GoodRam DDR2 2x 2GB 810Mhz CL4 + Arctic Cooling Arctic RC | Asus M3A78 PRO AMD 780G (Radeon HD 3200 & HD Audio Realtek ALC1200) | Radeon HD 4850 Gigabyte 512MB 700/2000 MHz + Zalman Cooling | Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) | LG SuperMulti DVD LightScribe | Power: Chieftec (GPS-500AB-A) 500W all in: NZXT Apollo Crafted Series Black

Mouse: A4TECH XL-750F
Keyboard: Saitek Eclipse II
Monitor: 19 LG Flatron W1952TQ-PF
User avatar
ajdem
Community Veteran
Community Veteran
Germany
Posts: 136
Joined: Sat Dec 16, 2006 5:51 pm
Location: Germany
Contact:

Post by ajdem »

tutaj liczą sie najbardziej wypowiedzi starych graczy zaniedlugo sam potestuje balance moda i dodam swoje uwagi :D
ph3nom
Veteran
Posts: 286
Joined: Thu Aug 03, 2006 2:17 pm
Location: Europe

Post by ph3nom »

Blashix, jak jesteś taki mądry to sam zrób lepszy. Było już mówione wcześniej że siły będą lepiej zbalansowane w następnej wersji, i to w sumie nie pierwszy raz kiedy coś wytykasz a sam nie zrobiłeś niczego lepiej.
Image
User avatar
Blashix
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 375
Joined: Sun Apr 29, 2007 8:23 am
Location: Polska

:P

Post by Blashix »

No sorry, ale po co z amerykanów robic takich słabeuszy gdzie ciężkie działo g***o daje. Nie lepiej "wyrównać" siłę arabom do pozostałych nacji, (Wytrzymałość, siłę itd). Po co psuć amerykańców i rosjan. Takie jest moje zdanie.


Xardas
PO co kombinowc???? co? bylo dobrze, a teraz ruskie pole spowalniające, za przeproszeniem g**no daje na am HG i to coś tam czym sie poruszają arabowie... MOim zdaniem to jest hmm "tak aby niko nie urazić" do BANI!!
Nie lukałem na spowalniacze. Ale wku*****o mnie troche bo na max badaniach zasięg był na cał ekran ...

Shaman
Blashix, jak jesteś taki mądry to sam zrób lepszy. Było już mówione wcześniej że siły będą lepiej zbalansowane w następnej wersji, i to w sumie nie pierwszy raz kiedy coś wytykasz a sam nie zrobiłeś niczego lepiej.
Wsumie jak bym lubił arabami grać to mógłbym poprawić co nie co "tylko" u nich (czyli arabom), ale niestety jestem w trakcie tworzenia trzeciego moda a dokładnie siedzie w photoshopie xD Nie wiem czy się wyrobię bo na wakacje wyjezdzam więc myśle jak ja miał bym to robić to napewno ani przed wakacjami ani w trakcie wakacji nic bym nie zrobił. Zobaczymy next wersję :))


EDIT: No nie wiem, nauczyłem się grac CW i lubie grac tylko 10 minut albo winer albo przegrana ^^ Prosto.
Last edited by Blashix on Fri Jun 15, 2007 11:30 am, edited 2 times in total.
--> 02.12.2008 PC <--
| AMD Athlon 64 X2 5400 Black Edition 3,4Ghz + Cooling Pentagram Freezone HP-120 AlCu Karakorum | GoodRam DDR2 2x 2GB 810Mhz CL4 + Arctic Cooling Arctic RC | Asus M3A78 PRO AMD 780G (Radeon HD 3200 & HD Audio Realtek ALC1200) | Radeon HD 4850 Gigabyte 512MB 700/2000 MHz + Zalman Cooling | Samsung SpinPoint T166 320 GB (SATA II, 16MB cache, NCQ) | LG SuperMulti DVD LightScribe | Power: Chieftec (GPS-500AB-A) 500W all in: NZXT Apollo Crafted Series Black

Mouse: A4TECH XL-750F
Keyboard: Saitek Eclipse II
Monitor: 19 LG Flatron W1952TQ-PF
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Post by YuriStriatov »

Jezeli wg. ciebie HG rush to jest w porzadku jako jedyna taktyka ktora sie sprawdza (bo w OW nie ma innej w sumie juz teraz, nie liczac laserkow ktore maja przejebany damage na budynki) no to ja dziekuje, masz naprawde swietne pojecie o balansie gry :?
Image
User avatar
NaDoL
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 379
Joined: Wed Apr 12, 2006 7:43 pm
Location: Poland
Contact:

temat

Post by NaDoL »

le niestety jestem w trakcie tworzenia trzeciego moda a dokładnie siedzie w photoshopie xD
nie wiedziałem że mody do OW tworzy się w photoshopie ;o cóż za nowość! czy mógłbyś zdradzić nam jak to robisz?? jesteśmy tym oczarowani! (a tak poza tym to skoro zrobiłeś już 2 mody, to gdzie one są?)
No nie wiem, nauczyłem się grac CW i lubie grac tylko 10 minut albo winer albo przegrana ^^ Prosto.
to jesteś wspaniały gracz OW ! normalnie World Class, zbudować fabryke labolatorium zrobić 10 hg zaznaczyć i kliknąć na bazę przeciwnika, czyli tzw HG rush no ale nie dziwie się bo w twoim podpisie widniał niegdyś tag SP - Sojush Polish, tak więc wszystko jasne.
Więc skoro wychowałeś sie na podwórku u rebela to nie wyrażaj swojej opini na temat balansowania gry bo ty nie umiesz w nią grać;o
Image
Post Reply