Mod - Własny interface

Tematy zbędne, ale zbyt dobre by je usunąć znajdują się tutaj.
Locked
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Mod - Własny interface

Post by Anarchy »

Witam mam 'malutki' problemik. Nie umiem zrobić własnego interface'u. Przeczytałem wszystko co jest napisane o tym i wiem tyle co nic. Może mógł by mi ktoś wytłumaczyć krok po kroku jak zrobić własny interface. Oto co potrzebuje:
- Tło napisów(ciężko to opisać więc daję przykład: W modzie arabska kampanie zrobiona przez PMT są napisy na żółtym)
- Pojedyncza ikona kampanii (tylko arabska)
i najtrudniejsze(chyba)
- Zrobić autorzy moda (Jak naciskasz na 'Autorzy moda'(nie gry bo chcę zmienić ten napis) pojawiali (albo raczej pojawiał..) autor moda i od czego on jest)

Nawet jak gdzieś był już taki temat Nie zauważyłem go więc proszę tego tematu nie usuwać!
User avatar
NNPlaya
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 372
Joined: Sat Oct 14, 2006 4:52 pm
Location: Tuszyn, Polska
Contact:

Post by NNPlaya »

1. Daj screena, bo nie rozumiem...
2. Która ikona? Ta w menu wyboru kampanii? Jeśli tak to podejrzyj to sobie choćby w MajModzie...
3. Robisz plik LangPOL.wri (FORMAT UNICODE!!!) w folderze [katalog_moda]\Texts.
W nim wpisz:

Code: Select all

585=Autorzy moda
Pamiętaj o zostawieniu pustej linii na końcu pliku.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2061
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Post by zoNE »

1. Jeżeli chodzi Ci o tło pod tekstem na przyciskach, to musisz zmienić tylko pliki graficzne o nazwach rozpoczynających się od "button_c", "button_l", "button_r", mające rozszerzenie *.tga (np. button_r.tga, button_l_over.tga, itd.). Znajdują się one w pliku Data1.owp pod ścieżką "Interface\Alien\Edit".
2. Gdy chcesz same grafiki przycisków arabskich, to możesz je powyciągać z menu umieszczonego w tym temacie: http://forum.original-war.net/viewtopic.php?t=560 lub wyciągnąć z jakiegoś moda, np. wspomniany wyżej "MajMod", lub z starej kampanii arabskiej.
3. Zmienić napis na przycisku "autorzy moda" można tak, jak opisał to wyżej NNPlaya, a dodać własną listę autorów, która by się wyświetlała po kliknięciu go można zrobić tak, jak jest to opisane w kursie edytora, który napisałem oraz w tym temacie: http://forum.original-war.net/viewtopic.php?t=689
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Post by Anarchy »

Za bardzo nie pomogliście ale dla mnie to i tak wielki krok w przód... A i zapomniałem jeszcze o jednym. Jak się zmienia tło pomiędzy misjami (Czyli w zwykłej kampanii mapa)
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2061
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Post by zoNE »

Anarchy wrote:Jak się zmienia tło pomiędzy misjami (Czyli w zwykłej kampanii mapa)
Wystarczy podmienić pliki *.tga z LoadImgs odpowiedzialnego za daną misję, znajdują się one w Data1.owp (ścieżka: "Interface\LoadImgs" - tam juz odpowiednia rozdzielczość) np. "Interface\LoadImgs\1024\Ru13.tga", to plik odpowiadający za tło loadingu z 13 misji Ru, w rodzielczości 1024x768.
Locked