fajny mod - 255 skrzyn non stop

Tematy zbędne, ale zbyt dobre by je usunąć znajdują się tutaj.
Locked
future
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Thu Jun 21, 2007 12:36 pm

fajny mod - 255 skrzyn non stop

Post by future »

Witam kiedys gdyz przeszedłem gre zaczalołem bawic sie nia poprzez edytownie saveow, odało mi sie zrobić niezły trick grzebiąć w układach heksodecymentalnych
ze cały czas ma sie 255 skrzynek fajna sparawa heh
User avatar
hydro
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 209
Joined: Thu Aug 17, 2006 1:58 pm

Post by hydro »

Po pierwsze dokladniej opisz.
Po drugie nie ten dzial.

EDIT by Yuri: Przeniesione
grabie_kokos
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 7
Joined: Mon Mar 19, 2007 3:36 pm
Location: Gliwice

Post by grabie_kokos »

a moze tak opiszesz co zrobiłeś i gdzie??
ew. jesli to mozliwe dasz screena albo link do pobrania zmodyfikowanego pliku??
bo wiesz ja takze moge powiedziec ze poprzez zabawe i swoje nieopisane umiejetnosci "programistyczne" stworzylem cos niezwyklego xD

dla inteligentnych inaczej to celowa ironia :P
future
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Thu Jun 21, 2007 12:36 pm

Post by future »

Robiłem to przez dos navigator, wpisując na sztywno wartość FF = 255 bo tyle mozna zapisac w jednym bicie, na początek trzeba zapisać ile ma sie skrzynek w save i te wartośc przeliczyc na hex, pozniej poszukac tej wartości w savie, otwierając go szesnastkowo, niestey takich wartości jest bardzo dużo wiec, musiałem pare razy szukac tej konkretnej wartośc, aż znalazłem linie gdzie jest zapisywana taka informacja, wtedy mozna tam wpisac pożądana wartość, podobnie mozna edytowac inne parametry gry
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Post by Radzio »

Ale co ma save do skrzynek w skladziku? Save przechowuje jedynie dane zapisane z poprzednich misji. Jest w formacie OWP, a dane w nim przechowywane sa zwyklymi plikami tekstowymi, wiec nie dotycza ich wartosci heksadecymalne, ani binarne.
future
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Thu Jun 21, 2007 12:36 pm

Post by future »

Radzio wrote:Ale co ma save do skrzynek w skladziku? Save przechowuje jedynie dane zapisane z poprzednich misji. Jest w formacie OWP, a dane w nim przechowywane sa zwyklymi plikami tekstowymi, wiec nie dotycza ich wartosci heksadecymalne, ani binarne.

mylisz sie wszystko mozna otworzyc za pomoca ukłądu hex, gdyz tak naprawde wszystko w komputerze oparte jest na układzie szesnastkowym (kazdy notatnik mozna otworzyc szesnastkowo) który jest niejako uproszczeniem układ binarnego,
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Post by YuriStriatov »

Radzio chodzi mu chyba o save z gry a nie z kampanii.
Image
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Post by Radzio »

Future, nie jestem taki glupi, zeby o tym nie wiedziec. Chodzilo mi o to, ze nie ma sensu edytowac plikow tekstowych korzystajac z ukladu heksadecymalnego.
Ale Yuri ma racje, jesli chodzi o save bezposrednio z gry (zrobiony przez uzytkownika, z konkretnego momentu jakiejs misji etc.), to to, co robisz ma sens, gdyz taki plik bardzo rozni sie od zapisu "postepu przejscia" kampanii. Na pewno przechowuje takie dane jak ilosc skrzyn w skladziku etc.
Mam tylko jedno pytanie (a wlasciwie prosbe): czy moglbys zamiescic taki save? Chodzi mi konkretnie o plik w dwoch wersjach: przed i po edycji.
future
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 4
Joined: Thu Jun 21, 2007 12:36 pm

Post by future »

Radzio wrote:Future, nie jestem taki glupi, zeby o tym nie wiedziec. Chodzilo mi o to, ze nie ma sensu edytowac plikow tekstowych korzystajac z ukladu heksadecymalnego.
Ale Yuri ma racje, jesli chodzi o save bezposrednio z gry (zrobiony przez uzytkownika, z konkretnego momentu jakiejs misji etc.), to to, co robisz ma sens, gdyz taki plik bardzo rozni sie od zapisu "postepu przejscia" kampanii. Na pewno przechowuje takie dane jak ilosc skrzyn w skladziku etc.
Mam tylko jedno pytanie (a wlasciwie prosbe): czy moglbys zamiescic taki save? Chodzi mi konkretnie o plik w dwoch wersjach: przed i po edycji.
jak będe miał chwilę czasu to zrobie to jeszcze raz i wrzuce.
User avatar
NNPlaya
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 372
Joined: Sat Oct 14, 2006 4:52 pm
Location: Tuszyn, Polska
Contact:

Post by NNPlaya »

EOT
Locked