Komendy w IRC'u

Tematy zbędne, ale zbyt dobre by je usunąć znajdują się tutaj.
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Komendy w IRC'u

Post by Gothuk »

W związku z tym, że Stu pracuje nad IRC'em do Original War'a, potrzebuje również pomocy.
Pomoc polega na tym, iż chcielibyśmy wiedzieć jakie komendy według Was powinny być zamieszczone.

Wstępnie temat został zamieszczony na forum beta testerow, ale żaden z nich najwidoczniej nie ma żadnej idei :P , więc jeśli macie jakieś pomysły co do tego, piszcie w tym temacie.

Jeszcze jedna ważna informacja:
Stucuk wrote:Note that commands like NICK, IDENFITY, JOIN, QUIT, etc will not be avalible as the app will do them for you.
PS. Najlepiej było by, abyście pisali posty w języku angielskim, co znacznie przyspieszy prace :wink: .


@down
No mniej więcej o to. :P
Tylko niektóre z nich pasowały by bardziej do adminów/ osób uprzywilejowanych :wink: .
Last edited by Gothuk on Mon Mar 17, 2008 7:50 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Post by Antitheus »

/kick
/mute
/ban
/me
/ignore

o to chodzi?
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Post by Gothuk »

Czyli nikt inny nie ma pomysłu?
Jeżeli jest inaczej to piszcie :P.
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Post by Lesio »

Ja jestem przeciw kick za wulgaryzmy to poprostu glupota. Bo ku**a mac do ch**a pol lobby zostanie wy***ane po 2 min rozmowy.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2066
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Post by zoNE »

To czas nauczyć się posługiwać poprawną mową.
Nie każdy życzy sobie logując się na jakąś grę czytać wulgaryzmy i nie każdy chce, aby jego dzieci były zmuszone na czytanie tego typu obelg skierowanych w ich stronę.
Internet (a dokładniej chat), to miejsce publiczne.

Aczkolwiek kick za 1 wulgaryzm to owszem przesada. Ja widzę to w ten sposób, aby wulgaryzmy były cenzurowane i gdy ktoś ich nadużywa (np. napisze ich 20) to dostaje ostrzeżenie, a za następnym już (czyli 21) dostaje kick. Ja mogę zająć się uzupełnianiem polskiego słownika oraz po części angielskiego (na dziś by było to 726 pozycji polskich i ich ilość wciąż wzrasta). Oczywiście z uwzględnieniem odmian, przeinaczeń oraz ewentualnych literówek.

Co do floodu, to myślę, że powinno się to ustawić na ilość jednakowych wiadomości (np. 10) oraz czas między wiadomościami (czyli np. 2 sekundy). I po napisaniu np. 10 identycznych wiadomości lub 10 wiadomości z mniejszymi czasami pomiędzy niż 2sekundy następuje auto-kick.

Co do komend, to administracyjne:

Code: Select all

/kick nick - zamiast nick podajesz nick osby, która ma dostać kicka
/ban nick - zamiast nick podajesz nick osby, która ma być zbanowana
/chatblock lub /chatban - ban jedynie na pisanie
/timeban (x:xx) - ban czasowy (w nawiasie podajemy czas w godz.:min.)
Dla wszystkich:

Code: Select all

/help - wyświetla listę komend z opisami
/mute nick - zamiast nick podajesz nick osby, która ma dostać mute
/unmute nick - zamiast nick podajesz nick osby, której chcesz zdjąć mute (oczywiście o ile uwcześniej jej dałeś)
/info - wyświetla informacje o serwerze (np. ilość aktualnie zalogowanych itd.)
No i jeszcze gdyby połączyć to jakoś z CB, czyli aby była na głównym czacie opcja zalogowania się na konto CB (np. tabela typu "Posiadam konto CB):

Code: Select all

/player (nick) - wyświetla info o playerze typu ilość win/lose, procent ogólny winning rate, ilość punktów oraz miejsce w CB (w nawiasie nick osoby), gdy ktoś nie jest zalogowany jako CB, komenda zwraca informację typu "Gracz nie jest zalogowany jako CB"
Aktualnie tylko tyle mi przychodzi do głowy, aczkolwiek może jeszcze coś mi wpadnie, to jeszcze napiszę.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Post by Antitheus »

No w sumie lesiok ma rację. Trzeba się liczyć ze zdaniem użytkowników. Zakaz przekleństw byłby lekka przesadą zwłaszcza dlatego że większość z nas za pomoca ich ukazuje swoje emocje. Jeśli dzieci under 13 wchodza na chat no to po 1) niech włączą programik ukrywajacy wulgaryzmy (bo jest podobno taki) po 2) niech klikną link w mojej sygnaturce. Nie chcesz - nie czytaj, proste.
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Post by YuriStriatov »

Tez jakiegos sztywnego czatu nie popieram bo to lekka przesada bedzie jak wejdziesz i cos powiesz i nagle kick bo sie cos adminowi nie spodobalo. Admini powinni byc do wywalania trolli i oczyszczania czatu z glupoty a nie cenzury wszystkiego co sie da.
Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2066
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Post by zoNE »

@Lesio – Wejdziesz na forum policyjne i powiesz, aby zrobili wśród morderców i psychopatów ankietę, czy mają za przestępstwa ich wsadzać, czy nie? Albo ankietę wśród piratów "czy piracenie jest właściwe"?
Są rzeczy, o których nie powinien decydować ogół, a jednostka zajmująca się danym projektem, biorąca pod uwagę nie tylko zdanie pewnych grup społecznych, lecz to co jest właściwe dla otoczenia.

To co szkodzi społeczeństwu powinno być zwalczane, nawet gdy są osoby którym się to podoba. Bo zawsze się zdarzy grupa zwolenników np. psychopatycznych morderstw. I zawsze może się zdarzyć, że to właśnie ta grupa będzie aktualnie większością biorącą udział w ankiecie, mimo iż tak naprawdę większość społeczeństwa jest przeciwna temu.
Dlatego nie wszystko powinno być poddawane pod głosowanie ludności.

Takie rzeczy powinny być stwierdzane na podstawie porównania plusów i minusów (w tej sprawie więcej jest minusów niż plusów), a nie opinii społeczeństwa.
Ankiety nie mają sensu, bo by się i tak wypowiadały tam tylko takie osoby jak Ty, używające nagminnie wulgaryzmów. Inni by albo byli obojętni i by nie głosowali, albo by stwierdzili, że to oczywiste i nie muszą głosować lub po prostu by stwierdzili, iż ich głos i tak nic nie jest wart. No i oczywiście trzeba brać też pod uwagę, że większość graczy to jednakowoż młodzież, której nie powinno się dawać za dużego prawa decydowania o tym, co będzie miało wpływ nie tylko na nich, ale i na innych, gdyż zbyt szybko ulegają modzie lub otoczeniu.

A co do
Ow lobby odkad pamietam zawsze mialo ten swoj swoisty klimat ktorego czescia jest miedzy innymi bluzganie sie etc.
Jak można uważać wulgaryzmy za coś, co tworzy klimat danej sceny (właściwy dla graczy klimat). Szczególnie, że ostatnimi czasy wulgaryzmy zbyt się szerzą na ulicach.

I nie mam zamiaru dalej prowadzić rozmowy na ten temat, ponieważ wyraziłem tylko swoje zdanie na ten temat i zauważ, że zacząłem o tym mówić dopiero teraz, gdy ktoś się wypowiedział na ten temat. Więc nie wmawiaj mi, że robię za "strażnika moralności i pokoju". Aczkolwiek ktoś się tym zajmować musi, bo gdyby nie tacy ludzie, to nasz kraj (i nie tylko) byłby już całkowicie zdeprawowany.

@Lucyfer - "dlatego że większość z nas za pomocą ich ukazuje swoje emocje"?
Chyba raczej próbują w ten sposób ukryć swój bardzo mały zasób słownictwa oraz brak poszanowania dla drugiej osoby.

"niech włączą programik ukrywający wulgaryzmy"?
OW nie posiada takiej aplikacji. Mimo, iż w grze będzie dostępny kanał IRC, nie oznacza to, że będą mody na mIRC'a działały z OW.
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Post by Radzio »

zoNE wrote:Dlatego nie wszystko powinno być poddawane pod głosowanie ludności.
Rządy autorytarne? Albo może już despotyzm? :P
Mniejsza o to.
Faktem jest, że masz po części rację. Wulgaryzmy nie są "fajne" (zapytaj dzieci - powiedzą, że ich używają, bo są "fajne"), wprowadzają niepotrzebny zamęt i zniechęcają ludzi do przebywania w takim lobby o "swoistym" klimacie...
Co prawda ban za 20 to już przesada. Moim zdaniem trzeba wszystko zostawić tak jak jest, bo i tak się nie zmieni.

Co do floodowania to jestem za.
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2066
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Post by zoNE »

Radzio wrote:Co prawda ban za 20 to już przesada. Moim zdaniem trzeba wszystko zostawić tak jak jest, bo i tak się nie zmieni.
Nie ban, tylko kick z informacją o wulgarnym języku.
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Post by Radzio »

Sry, źle przeczytałem. Ale to tym bardziej bez sensu, przecież można sobie znowu wejść...
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2066
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Post by zoNE »

Właśnie o to chodzi, aby nie przesadzać. To ma tylko służyć temu, aby osoby nagminnie używające wulgaryzmów dostawały co jakiś czas kick (co by im utrudniało pisanie). Dzięki temu będą miały do wyboru albo ograniczyć ich używanie, albo być kickanym przez grę co 2min.
Szczególnie, że ich pisanie by im nic nie dało, gdyż by była cenzura.
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Post by Radzio »

Wg mnie to cenzura i anti-flood wystarczy.
User avatar
Dropsik
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 86
Joined: Mon Oct 15, 2007 4:43 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Dropsik »

zoNE wrote:Lesio – Wejdziesz na forum policyjne i powiesz, aby zrobili wśród morderców i psychopatów ankietę, czy mają za przestępstwa ich wsadzać, czy nie? Albo ankietę wśród piratów "czy piracenie jest właściwe"?
Aż muszę sie wp*****lić i przypomnieć że jest to chat do gry a nie ankieta na temat morderstw lub zabójców i jeśli chcesz porównywać to takimi rzeczami to od razu sobie daruj...

Co do przekleństw to Less ma racje każdy z ow lobby bedzie co 5sek kicka dostawał bo tam każdy klnie nie patrząc na dzieci czy nie. Jak dla mnie ch****a sprawa z tymi bluzgami.

EDIT: A ch*j mnie(pewnie i wiele innych osób)obchodzą ludzie którzy próbują z ow zrobić wielka burze mózgów? Tacy jak oni poza tym nie grają w takie gry jak OW więc nie ma o czym gadać.
Le fu.
User avatar
Olor_Shrek
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 27
Joined: Mon Dec 03, 2007 3:57 pm
Location: Syberia 1000000 mln lat temu xD (Gdańsk)

Post by Olor_Shrek »

to nie lepiej zrobic cos takiego, ze jak ktos przeklnie ku**a to ma muta, tzn pisze ale nikt go nie slyszy na 30sek, ewentualnie gdyby co chwile słał jakies bluzgi to kick/ban
Last edited by Olor_Shrek on Wed Mar 26, 2008 11:05 pm, edited 1 time in total.
Kocham Kapucyny w Original War <sex>
Image
Locked