Poradnik

O grafice, jej tworzeniu i własnej twórczości oraz innych mediach.
User avatar
RiderWolf
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 81
Joined: Fri Aug 03, 2007 4:26 pm
Location: Warszawa

Poradnik

Post by RiderWolf »

Czy mógłby ktoś zrobić poradnik lub chociaż dać jakieś wskazówki jak robić tekstury do map? Na pewno wielu osobom by się to przydało.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Post by Antitheus »

tekstury twqorzyć najlepiej w gimpie lub photoshopie. Nie stworzy sioę do tego poradników gdzyż (chyba) każda teksturka zależy od kreatywności grafika. Jeśli nie potrafi sie tworzyć grafik to nie stworzy się tekstur.
User avatar
Gogeta103
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 194
Joined: Tue Dec 18, 2007 4:57 pm

Post by Gogeta103 »

Zgadzam się z Anarchym, lecz doskonale wiem na swoim przykładzie, z samego początku też byłem kiepski w teksturach, ale teraz to już każdy wie co potrafię :D :twisted:
User avatar
RiderWolf
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 81
Joined: Fri Aug 03, 2007 4:26 pm
Location: Warszawa

Post by RiderWolf »

No to może napisz chociaż jakieś wskazówki dotyczące obsługi Photoshopa lub Gimpa? Bo jakoś nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Coś tam próbowałem w Gimpie ale raczej nic mi z tego nie wyszło.
User avatar
Gogeta103
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 194
Joined: Tue Dec 18, 2007 4:57 pm

Post by Gogeta103 »

Każdy ma swoją technikę, którą nie chce nikomu powiedzieć. Powiem tak:
- Włączam photoshopa
- Zmieniam z koloru indeksowanego na rgb
- Nakładam tektury ziemi.
- Teraz góry
- Zmieniam z koloru rgb na indeksowany.
I gotowe.
User avatar
Maniek
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 249
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:03 pm
Location: Koluszki, Poland
Contact:

Post by Maniek »

Najpierw najlepiej przejrzeć mapy i znaleźć takie do przeszczepu/edycji bo zapewne sam tekstur nie stworzysz. Dużo łatwiej się robi też tak, że najpierw robisz tekstury a dopiero potem do tego w edytorze zmieniasz ukształtowanie terenu. A tak w ogóle nikt Cię nie nauczy robienia tekstur bo każdy robi to inaczej i tak, że do końca tego wytłumaczyć się nie da, w sumie wytłumaczyłem Dropsiarzowi zajęło mi to 2 godziny na skypie no i umiał, ba nawet ładnie mu wychodziło ale jak widać Dropsiarz nie korzysta z nauk mistrza.
User avatar
Dropsik
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 86
Joined: Mon Oct 15, 2007 4:43 pm
Location: Gdańsk
Contact:

Post by Dropsik »

spier**laj mani0rz xd.
Gdyby ktos chocial mapsy to bym mu zrobil, ale ku**a kazdy woli pytac jak jak zrobic zamiast poprosic o pomoc xd
Le fu.
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Post by Xero Rozbójca »

photoshop jest pewnie płatny no nie?
Bo nie wiem czy opłaca się ściągać...
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
User avatar
zoNE
The Great Uniter & Site Administrator
The Great Uniter & Site Administrator
Posts: 2061
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:44 pm
Location: Poland
Contact:

Post by zoNE »

Xero Rozbujca wrote:photoshop jest pewnie płatny no nie?
Bo nie wiem czy opłaca się ściągać...
Photoshop jest płatny, lecz można kupić jego tańszą wersję Elements za jedyne 300-400zł.

Istnieje też darmowa alternatywa w postaci programu GIMP.
User avatar
dragon6b
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 18
Joined: Tue Mar 11, 2008 7:11 pm

Post by dragon6b »

zoNE wrote:
Xero Rozbujca wrote:photoshop jest pewnie płatny no nie?
Bo nie wiem czy opłaca się ściągać...
Photoshop jest płatny, lecz można kupić jego tańszą wersję Elements za jedyne 300-400zł.

Istnieje też darmowa alternatywa w postaci programu GIMP.
Ja w Photoshopie spedzam juz 3 lata z przerwami i kto to widzial Kupowac :P poco są cracki serialki itd :P

naprawde program po cracku niczym nie rozni sie od p[latnej takze nie ma tego ryzyka :)



a propo kilka postow wyzej to teksturki jak i wiele innych rzeczy mozna zrobic samemu od podstaw do czego slzą narzedzia pen tool i elipticalki oraz wlasne ksztalty :P

ogolnie jest ok jak sie na tym ktos zna a do obslugi programu i jego nauki służą Tutoriale :)

a google.pl nie boli a pomaga :)
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 997
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Post by Nitek »

dragon6b wrote:
zoNE wrote:
Xero Rozbujca wrote:photoshop jest pewnie płatny no nie?
Bo nie wiem czy opłaca się ściągać...
Photoshop jest płatny, lecz można kupić jego tańszą wersję Elements za jedyne 300-400zł.

Istnieje też darmowa alternatywa w postaci programu GIMP.
Ja w Photoshopie spedzam juz 3 lata z przerwami i kto to widzial Kupowac :P poco są cracki serialki itd :P

naprawde program po cracku niczym nie rozni sie od p[latnej takze nie ma tego ryzyka :)



a propo kilka postow wyzej to teksturki jak i wiele innych rzeczy mozna zrobic samemu od podstaw do czego slzą narzedzia pen tool i elipticalki oraz wlasne ksztalty :P

ogolnie jest ok jak sie na tym ktos zna a do obslugi programu i jego nauki służą Tutoriale :)

a google.pl nie boli a pomaga :)
A to jest piractwo, którego rozpowszechnianie na forum powinno byc karane banem
User avatar
Moonstrider
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 110
Joined: Fri Nov 09, 2007 11:10 pm
Contact:

Post by Moonstrider »

dragon6b, skoro umiesz dobrze posługiwać się Photoshopem i twierdzisz, że wiesz jak zrobić textury mapy, to zrób GBI do chociaż jednej mapki, od podstaw, nie modyfikując istniejące elementy jak to robi większość modderów, ale rysując wszystko od podstaw, jestem bardzo ciekawy jak to wyjdzie w photoshopie, a sam aż tak wielkiej wiedzy na jego temat nie mam. Będę bardo wdzięczny jak nam coś zaprezentujesz :)
Seek your own truth. Always.
User avatar
dragon6b
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 18
Joined: Tue Mar 11, 2008 7:11 pm

Post by dragon6b »

chyba nie wierzusz w cuda ?

człowieku takie prace robi sie za rozsądne sumki chyba nie liczycz ze bede w stosunku dla Ciebie charytatywny i bede robil pracke dla ciebie BO TY CHCESZ ZOBACZYC CZY UMIEM

jak chcesz jakis Battle Graficzny to daj znac bo kozakow ktorzy do kogos sie czepiają bo sami nie umieją nie znosze :)

pozdro zresztą temat wyzej jest moja najnowsza galeria
User avatar
Moonstrider
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 110
Joined: Fri Nov 09, 2007 11:10 pm
Contact:

Post by Moonstrider »

Jaka wrogość :? Nie chcę i nie chciałem żebyś mi robił, tylko ze wzglęgu na swoje umiejętności, których nie kwestionuję, dał jakiś malutki sample zrobionego od podstaw GBI. Ja w Photoshopie niewiele umiem, ale uczę się grafiki w programie, którego Altar używał do robienia textur.
Seek your own truth. Always.
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Post by YuriStriatov »

Nie po to to forum jest zeby flame wary szykowac czy olewac polskie prawo... przestancie gadac na temat piracenia photoshopa albo poleca grube warny. To tak do wszystkich swoja droga.

Tak czy inaczej ja wiem od kilku zrodel ze sam Altar nie robil map do OW za pomoca samego photoshopa, tylko przedewszystkim uzywajac Bryce 5 (ktore w tym momencie jest freeware, wiec mozecie sobie sciagac) a potem kombinujac na gotowych juz mapkach w Photoshopie (zamiast ktorego mozna uzyc np. GIMP jak nie macie kasy), dodajac rzeczy typu pasma syberytu i takie tam.

Bryce to generator fraktalowych landscapow (czyli cos jak Terragen), czyli nietrudny do opanowania. Tym bardziej ze edytor do map OW ma opcje exportowania bump map, ktora tworzy ci taka czarnobiala bitmape ktora potem mozna wlozyc to tegoze programu i on ci wygeneruje mape przyblizona rozlozeniem terenu do twojej mapy w edytorze. Potem sobie ja tylko usprawniasz.
Image
Post Reply