Poziom forum spada, spada...

Tematy zbędne, ale zbyt dobre by je usunąć znajdują się tutaj.
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Poziom forum spada, spada...

Post by Radzio »

da-da, da-da, da-da, da-da..

---

W związku z ostatnimi kilkoma tematami omawiającymi w nieskończoność banalne i n-razy powtarzane kwestie, pozwolę sobie napisać ten nieco wylewny acz treściwy post.

Zacznę od apelu do zadających pytania:
Primo, na forum mamy coś takiego jak szukajka, naprawdę! I na dodatek działa! Nie chcę nikogo obrazić, ale brak umiejętności korzystania z tak prostego narzędzia źle świadczy o danej osobie.
Secundo, mapy Altar'u są dostępne wraz z grą i można je przeglądać i bawić się ich kodem. Sposób na ich wyłuskanie z plików znajduje się na tym forum (wystarczy użyć ww. narzędzia).
Tertio, osoby parające się jakimkolwiek rodzajem programowania muszą wykazać się własną inwencją i inteligencją, a nie bezmyślnym powielaniem schematów.

Na zakończenie kieruję również przesłanie do udzielających odpowiedzi:
pomyślcie zanim wkleicie n-liniowy fragment praktycznie gotowego kodu, który zostanie wykorzystany w sposób: ^C ^V, i zapomniany przez odbiorcę. Takim zachowaniem jedynie pochwalacie i przystajecie na obecny stan rzeczy.

To wszystko, co mam wam teraz do przekazania.

Pozdrawiam i liczę na poparcie mojego stanowiska.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4175
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by Serpent »

Masz racje, ale jeżeli człowiek pyta, to należało by mu odpowiedzieć(chociaż 3biit już przesadza) :P
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by Gothuk »

Jak to jest w Biblii, należy dać wędkę, a nie rybę.
Dodam od siebie, dla początkujących by popracowali na początku trochę nad Pascalem, gdzie nauczą się podstawowych struktur, no i do którego jest sporo poradników.

Pomóc, oczywiście należy, ale jak problem był poruszany milion razy, to należy delikwenta odesłać do tego, a nie wklejać gotowca.
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by Gwrhkhsh »

Macie rację, aczkolwiek nie wiem, po co komu milion wędek.
User avatar
Szulce
Soldier level 6
Soldier level 6
Poland
Posts: 469
Joined: Wed Apr 28, 2010 9:53 am

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by Szulce »

Popieram inicjatywę Radzia.
Ci, co są nowi i mają jakieś wątpliwości mogą użyć przecież szukajki, a nie pisać bezsensowne tematy.Ale jak jakiś wyskoczy z czymś nowym, to oczywiście pomóc trzeba 8)
Image
User avatar
mattin111
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 280
Joined: Wed Jun 23, 2010 4:02 pm

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by mattin111 »

Też popieram,
Szulce wrote:Ale jak jakiś wyskoczy z czymś nowym, to oczywiście pomóc trzeba
no tak ale nie musi spamować jak 3bitt xD
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by Gwrhkhsh »

3bitt nie wyskakuje z niczym nowym. Dawno nikt nie wyskoczył z niczym nowym.
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by Anarchy »

Gothuk wrote:Jak to jest w Biblii, należy dać wędkę, a nie rybę.
Jeśli tak jest w biblii, to ja jestem całkowicie za dawaniem ryb.. Chociaż z tego co pamiętam, to było indiańskie (jakiegoś plemienia) przysłowie;P
User avatar
julaz1994
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 76
Joined: Wed Aug 18, 2010 9:52 am
Contact:

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by julaz1994 »

Faktycznie-przyznaję, że ja i inni zadają pytania na które odpowidzi mogą znaleźć w 5 albo 6 stronie Moddingu, tudzież Spisie Funkcji Saila Zone'a, czego teraz wyjątkowo żałuję :mrgreen: Od czasu do czasu męczę Serpenta (za co mu serdeczne Bóg zapłać) swoimi pytaniami, ale ogólnie sam zacząłem rozwiązywać swoje problemy. Przydałoby się jednak coś ala Moding Archive, ale dotyczące samych problemów z oweditorem, który jest wyjątkowo... nieprzyjazny momentami :P Chodzi mi tu przede wszystkim o błędy typu "Reveal Fog Area" "CreateHuman" i inne podobne które psują już same chęci do tworzenia moda. Można by przykleić topic i jakos wyszczególnić nazwą "Najczęstsze problemy z edytorem". Sam mógłbym wypisać solucję do niektórych. A jeśli chodzi o resztę, czyli obsługę Saila i tworzenie moda to dokleić do "Przeczytaj zanim napiszesz" i zamieścić link do spisu funkcji saila lub poradnik Leszcza. Pozostałe problemy na które nie można znaleźć odpowiedzi byłyby własnie pisane na Moddingu. No i jeszcze ewentualnie dawać warny osobom za powielanie starych, rozwiązanych już problemów lub osobom takim jak 3bitt (nie sugeruję, żeby jemu, ale tylko podałem przykład) za dosłowne spamowanie (gdzie liczba postów w jego temacie ma już prawie 100 :roll:). To tyle ode mnie, wydaję mi się, że w ten sposób problem powinnien się zmniejszyć (ale głowy nie dam :D )
Pozdrowienia dla Mateusza- oby drewno, które codziennie rąbiesz nigdy Ci się nie skończyło ;]
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2527
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by Antitheus »

w sumie jako moderatorzy możemy nagradzać szczęśliwców nieużywających szukajki warnikami i usuwaniem postów - przyznam że to dość radykalne.
Lub możemy również dawać odnośnik linkowy do tematu, który już był i zakończyć zbedną dyskusję.
Ja już chyba namiętnie płaczę w tematach osób którzy nazywają je "problem z.. (modem, edytorem, sailem, misją, prostatą)" aby nazywali je bardziej dokładnie.

Ew możemy wprowadzić jakiś schemat, którego będzie trzeba się trzymać przy pisaniu tematu "problem z.." w m&p.
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by Gwrhkhsh »

Pierwsza propozycja wydaje mi się najodpowiedniejsza, należałoby jednak przy tym podać link do tematu z odpowiedzią.
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by pijanymis »

Chwila chwila to admini maja szukać czy gracze??Jak admini będą ciągle szukać to gracze się nie nauczą wykorzystywać szukajki więc problem i tak pozostanie
User avatar
julaz1994
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 76
Joined: Wed Aug 18, 2010 9:52 am
Contact:

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by julaz1994 »

Gwrhkhsh wrote:Pierwsza propozycja wydaje mi się najodpowiedniejsza, należałoby jednak przy tym podać link do tematu z odpowiedzią.
Sposób niewypał wg mnie. Jak już wyżej pisałem trzeba (powinno się) dawać warny (a na początku słowne ostrzeżenia czy cuś) bo userzy MUSZĄ korzystać z szukajki. Nie wymądrzam sie czy coś w tym stylu, zalezy mi tylko na dobru forum, bo sposób Gwr to tylko, jakby to umiejętnie odzwierciedlić z poprzednich postów- ryba na srebrnym talerzu, a nie wędka :wink:
Pozdrowienia dla Mateusza- oby drewno, które codziennie rąbiesz nigdy Ci się nie skończyło ;]
User avatar
Gwrhkhsh
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 398
Joined: Fri May 21, 2010 5:56 pm
Location: Wrocław

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by Gwrhkhsh »

Nie, chodzi mi o to, że jak już warnujemy, to za coś konkretnego. Jak ktoś nie będzie korzystał z szukajki, to w ten sposób zarobi na bana. :roll:
User avatar
julaz1994
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 76
Joined: Wed Aug 18, 2010 9:52 am
Contact:

Re: Poziom forum spada, spada...

Post by julaz1994 »

No to doszliśmy do porozumienia w tym zakresie :mrgreen:
Pozdrowienia dla Mateusza- oby drewno, które codziennie rąbiesz nigdy Ci się nie skończyło ;]
Locked