Komendy serwer dedykowany

Wszystko o graniu w OW w sieci.
Post Reply
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Komendy serwer dedykowany

Post by Lesio »

Moje pytanie jest proste czy mógłby ktoś podać komendy do serwera dedykowanego. Mianowicie chodzi mi o to jak osoba po zalogowaniu jako admin na serwerze będzie mogła zmieniać zasady kickowac etc. Oraz czy można banować osoby, aby miały dostępu na serwer.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Gothuk »

Komendy:

Code: Select all

+login <haslo>
+game <numer gry>
Więcej z tego co mi wiadomo nie ma.
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Lesio »

Przydałoby się kick moim zdaniem i ban, a numer czy czyli ze jak?
No rules-1
CB-2
etc?
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Gothuk »

Tak jak masz gry ustawione w Dedi Serv.

Jak masz ustawione tak:
Game 3
SW
CB
CW

To dając +game 3, server przełączy się na to co masz ustawione w grze CB, a +game 1 = Game 3.
Mam nadzieję ze zrozumiałeś ;P.

Dla zobrazowania:
Image
+game 1 = Game 1
+game 2 = SW
+game 3 = CB
itd.
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Lesio »

Rozumiem dzięki tyle, że na serwerze dedykowanym nie da się ugrać więcej niż 15 min bo pada synchronizacja. Sprawdzałem to już kilka razy i w okolicach 15 minuty zawsze siada.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Gothuk »

To prawdopodobnie wina specatora (Dedi serv gra jako specator).
User avatar
Lesio
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 425
Joined: Wed Apr 12, 2006 2:47 pm
Location: Zielona Góra
Contact:

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Lesio »

To jeżeli jakoś da rade np. żeby przylaczalo serwer do gracza zamiast wrzucac go na spectatora naprawić to bo pomysł sam w sobie jest genialny.
Image
Image
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Radzio »

To by zepsuło rozgrywkę. Trzeba raczej rozkminić, czemu spectator wali desync arr.
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Gothuk »

Wiesz, wszystko jest możliwe ;), jednak aktualnie source ma tylko Stu. Poza tym nie eleminuje to problemu z synchrą, wystarczy spojrzeć na gry rankingowe: 15 / 49 gier zakończyło się synchrą.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 997
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Nitek »

O ile się nie mylę, na którejś becie testowałem dedyk z kimś. Było to jeszcze przed wersjami RC o ile dobrze pamiętam. Zagrałem normalną grę bodajże z 20 minut i wszystko było dobrze (albo nie było, tylko ja sobie coś uroiłem ^^). Może znowu coś w kodzie się popsuło (albo to był traf, że akurat wtedy trochę dłużej działał).
Kanarek
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 3
Joined: Wed Aug 03, 2011 1:58 pm

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Kanarek »

A jest jakiś sposób aby wywalić "SERVER" z obserwatora i ogólnej listy ? albo przynajmniej aby nie było crasha z synchronizacja ? Bo grałem przez LAN na dedicated z kuzynem i crasha nie było , lecz zaś gdy dołożyłem do tego graczy przez internet to crashe potrafiły się robić co 10 , 15, 20, 25 do 30 minut.

Generalnie chodzi o to aby naprawić ten problem bo te crashe naprawdę mnie dobijają a chciał bym aby dedicated chodził sobie 24/7.

Ps. Znajdzie się ktoś kto dał by rade dedicated server po naprawie błędu z synchra napisał pliki tak aby działały na Ubuntu i można by je hostować 24/7 przez płatne hosty.
( W jaki system działania na serwer dedykowany ? W taki aby odpalić konsole i przez zdalny pulpit Windowsa albo komendami stworzyć rozgrywki po czym ustawić czy automatycznie serwer ma się włączać ewentualnie komenda ręcznie )
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Gothuk »

Kanarek wrote:A jest jakiś sposób aby wywalić "SERVER" z obserwatora i ogólnej listy ? albo przynajmniej aby nie było crasha z synchronizacja ?
Aktualnie to jest niemożliwe, może wraz z następnym patchem zostanie naprawione.
Kanarek wrote:Ps. Znajdzie się ktoś kto dał by rade dedicated server po naprawie błędu z synchra napisał pliki tak aby działały na Ubuntu i można by je hostować 24/7 przez płatne hosty.
Pod Wine Dedi powinien działać, przynajmniej normalna wersja gry działa na Wine.
Kanarek
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 3
Joined: Wed Aug 03, 2011 1:58 pm

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Kanarek »

Wiem ze jest na Winde ale problem jest z tym traceniem synchry co chwile :/ a wątpię ze moj kumpel będzie mieć kompa 24/7 włączonego a tak to na Ubuntu wrzucić ustawić włączyć i macie serwer od dnia do nocy tylko aby ludzie byli :)
Radzio
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 2898
Joined: Fri Jul 28, 2006 10:58 am
Location: Bialystok, Poland

Re: Komendy serwer dedykowany

Post by Radzio »

Kanarek wrote:Wiem ze jest na Winde ale problem jest z tym traceniem synchry co chwile :/ a wątpię ze moj kumpel będzie mieć kompa 24/7 włączonego a tak to na Ubuntu wrzucić ustawić włączyć i macie serwer od dnia do nocy tylko aby ludzie byli :)
Właśnie dlatego kolega zaproponował Wine.
Post Reply