Polska Kompania

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.

Czy chcesz abym kontynuował moda?

Tak
51
88%
Nie
7
12%
 
Total votes: 58

User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Polska Kompania

Post by Marcinszabla »

Nitek wrote:
Serpent wrote:
sAtUrNo wrote:Mod szczerze mówiąc jest słaby. Ale zawsze liczą się chęci...
Hmm, twój mod jest lepszy... ale chwila, ty nie zrobiłeś moda.
Skoro wydajesz moda to powinieneś przygotować się na krytykę. Bodajże na tym forum niedawno ktoś napisał, że krytycy filmowi też filmów nie tworzą.

Teraz czas na moją opinię. Sam nie lubię grać w mody, dlatego mam ogromne wymagania, których nawet moje skromne "mody" nie spełniają. Niektórzy może lubią rzeczy, których ja osobiście nie trawię (ale o tym później). Póki co jestem w trakcie drugiej misji, może kiedyś znajdę wenę i skończę moda.

Ogólnie:
Dialogi są bardzo słabe. Najgorsza jest interpunkcja, a w zasadzie jej brak. Dodatkowo polscy żołnierze mają amerykańskie nazwiska. UI w zarówno w głównym menu jak i w grze jest paskudne (oryginalne menu główne też jest paskudne - piszę tak, żeby Cię trochę pocieszyć).

1. Misja:
Zaczyna się tragicznym filmikiem. Gorzej tego zrobić się nie dało. Później jest już lepiej. Mamy mazury, mamy sporo jeziorek i mapę "płaską jak dwunastolatka". Nie ma niestety żadnego tła wczytywania misji oprócz standardowych okienek na datę, miejsce i opis misji. WSZĘDZIE jest równa trawa, rozstawienie drzew (szczególnie przy bazie z kopertą) zwala z nóg (w sensie negatywnym). Jest to misja typowo "albo idziesz dobrą drogą, albo wczytujesz po raz kolejny grę" - zupełnie nie trafia w mój gust i pewnie wielu innym osobom ciągłe zapisywanie i wczytywanie gry za bardzo nie brzmi interesująco. Mogłeś dać większy region przy laboratorium, bo trzeba podejść pod samo wejście, na konkretny hex. Możesz też skończyć ten wątek w momencie, gdy zobaczymy labo. Jeżeli chodzi o plusy: misja jest pomysłowa i dobrze wykonana.

2. Misja:
Znów błędy napisane wyżej. Mamy misję typu "szukanie igły w stogu siana". Osobiście nie lubię, gdy nie ma sprecyzowanych zadań. Na początku znalazłem dźwig w bazie wschodniej. Poszedłem, wziąłem go i... nie mogłem wybudować składu. W końcu zmieniłem się w inżyniera w bazie środkowej (która powinna się nazywać centralną imho) i poszedłem budować moją świetną bazę. Niestety wcześniej przestawiłem komory i tam, gdzie miałem wybudować skład, nie było już miejsca i komenda nie została wykonana - ja zostałem bez składu, którego nadal nie mogłem budować. Powinieneś dodać kilka triggerów, dzięki którym Serp wsiądzie do komory, przestawi ją i znów będzie próbować budować. Jeżeli sytuacja się powtórzy - zrobi to samo z drugą komorą.

W pierwszej misji trzeba podejść do jednych koszar w bazie południowej i wziąć "papiery przewozowe" , później podejść do Piotrasa i zgodzić się na popilnowanie ciężarówki , wtedy ją sobie pożyczamy (należy zrobić to zanim Luffy zgarnie komorę) i jedziemy drogą do labo (nikt nam nic nie zrobi) , zatrzyma nas pewien gościu i porosi o hasło , które dzięki papierom przewozowym znamy.Na jazdę do laboratorium i spowrotem powinno starczyć na styk paliwa.

W drugiej ja od razu poszedłem do bazy środkowej , tylko że przy pierwszym podejściu jak wróciłem , to Serpent nie zaczął budować skladu (pewnie coś kliknąłem).

Sory ,że ułatwiam graczom przechodzenie tego , ale nie mogłem się powstrzymać. :)
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
Anarchy
Site Moderator
Chad
Posts: 1223
Joined: Thu May 03, 2007 11:02 am

Re: Polska Kompania

Post by Anarchy »

Hm, zrezygnowałem w misji 2, mając dźwig i enga, a nie mogłem postawić składu.. Dopiero w kodzie wyczytałem, o co chodzi, ale zabrakło mi chęci na powrót. Trochę przygłupi mod, za bardzo trzeba się domyślać, przebiec całą mapę, postać w każdym miejscu (a nuż coś się stanie). Szybko się nudzi taka gra. Co do samych błędów: rażące po oczach dialogi i brak reakcji sojuszników na ostrzeliwanie ich (co najwyżej w pierwszej misji aktywuje się dialog atakując Marcina i Lufę, a później znikają^^). Ogólnie mod nie powala, szczególnie po szumie, jaki przy nim zrobiłeś. Spodziewałem się czegoś dobrego. To pierwszy mój mod od paru dobrych lat, w który zagrałem (ostatni był GSA Wars, wcześniej długo, długo nic).
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4166
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Polska Kompania

Post by Serpent »

Anarchy wrote:Trochę przygłupi mod, za bardzo trzeba się domyślać, przebiec całą mapę, postać w każdym miejscu (a nuż coś się stanie).. Ogólnie mod nie powala, szczególnie po szumie, jaki przy nim zrobiłeś. Spodziewałem się czegoś dobrego. To pierwszy mój mod od paru dobrych lat, w który zagrałem (ostatni był GSA Wars, wcześniej długo, długo nic).
Dla każdego coś innego, ja wole zrobić coś różnorodnego aniżeli 10 misji typu obroń/zniszcz. Jednak ciesze się że zagrałeś w moda ;>
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Luke
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 64
Joined: Sat Feb 12, 2011 9:04 pm
Location: woj. Łódzkie
Contact:

Re: Polska Kompania

Post by Luke »

Serpent wrote:
Anarchy wrote:Trochę przygłupi mod, za bardzo trzeba się domyślać, przebiec całą mapę, postać w każdym miejscu (a nuż coś się stanie).. Ogólnie mod nie powala, szczególnie po szumie, jaki przy nim zrobiłeś. Spodziewałem się czegoś dobrego. To pierwszy mój mod od paru dobrych lat, w który zagrałem (ostatni był GSA Wars, wcześniej długo, długo nic).
Dla każdego coś innego, ja wole zrobić coś różnorodnego aniżeli 10 misji typu obroń/zniszcz. Jednak ciesze się że zagrałeś w moda ;>
IMO to jest właśnie dobre podejście, gdyż mod nie robi się szybko nudny. :D
User avatar
Marcinszabla
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 443
Joined: Tue Aug 17, 2010 3:15 pm
Location: Zamojszczyzna

Re: Polska Kompania

Post by Marcinszabla »

To jest mod , który trzeba przejść na inteligencję.Może i są błędy interpunkcyjne i ortograficzne w dialogach , ale fakt , że te dialogi są śmieszne np. :
-Ta mapa jest jakaś zwalona!
-Bo odwrotnie ją trzymasz , teraz jesteśmy nad tym mostkiem.
Albo:
-Wasze zadanie przedstawi wam człowiek z walizką.
-Oszukali mnie! Banda polskich decydentów...Sory ku**a to nie to ! Macie list i macie zostawić mnie w spokoju!

-Ale proszę pana po dwa jest przecież jeden.
-...!Start.
Jego Wysokość: z Bożej łaski Cesarz trolli youtubowych, Król trolli forumowych, Wielki Książę n00bów OWowych oraz wierny, a jakże pokorny uczeń WIELKIEGO PANA I WŁADCY BLACKMENA I CREATIVA W JEDNEJ OSOBIE, MarcinSzabla I !
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Polska Kompania

Post by Bren »

Na tej najnowszej wersji, w 6 misji, w czasie ładowania wyskakuje mi error z nieznaną funkcją SAIL'a "RevealFogArea".
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4166
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Polska Kompania

Post by Serpent »

Bren wrote:Na tej najnowszej wersji, w 6 misji, w czasie ładowania wyskakuje mi error z nieznaną funkcją SAIL'a "RevealFogArea".

Zapomniałem dodać ResetFoga ;(
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
blackie
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 1
Joined: Sat Aug 20, 2011 3:50 pm
Location: Gdańsk

Re: Polska Kompania

Post by blackie »

Witam.
Jestem nowym użytkownikiem forum ale starym graczem OW i mimo tego mam problem z przejściem czwartej misji tego moda ( zresztą bardzo fajnego ) i mam prośbę o pomoc.
Jak u licha przetrzymać atak arabów w tej misji.
User avatar
ramhell
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 106
Joined: Thu Jun 30, 2011 8:53 pm

Re: Polska Kompania

Post by ramhell »

Dlaczego opcja Instaluj jest u mnie nie aktywna? v11.2

http://imageshack.us/photo/my-images/60 ... uugdk.png/
Fan OW'ara z trójmiasta :)
Luke
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 64
Joined: Sat Feb 12, 2011 9:04 pm
Location: woj. Łódzkie
Contact:

Re: Polska Kompania

Post by Luke »

Pokaż dostępne miejsce na dysku :roll:
Usunąłeś folder i ini ze starą wersją?
User avatar
ramhell
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 106
Joined: Thu Jun 30, 2011 8:53 pm

Re: Polska Kompania

Post by ramhell »

Luke wrote:Pokaż dostępne miejsce na dysku :roll:
Usunąłeś folder i ini ze starą wersją?
To musi być jakaś wada w instalce, pierwszy raz się z tym spotykam, na dyskach mam po 100gb wolnego miejsca. Starą wersją czego ? Mówisz o tym modzie? Przed chwilą go ujrzałem, pobrałem i nie idzie zainstalować ponieważ ikona jest nie aktywna.
Fan OW'ara z trójmiasta :)
Luke
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 64
Joined: Sat Feb 12, 2011 9:04 pm
Location: woj. Łódzkie
Contact:

Re: Polska Kompania

Post by Luke »

Tak mówiłem o tym modzie :P

Dziwne że tylko u ciebie jest ta wada :roll:
u mnie ładnie śmiga
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4166
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Polska Kompania

Post by Serpent »

Wygląda mi to że instalator nie może znaleźć ścieżki do OW.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
ramhell
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 106
Joined: Thu Jun 30, 2011 8:53 pm

Re: Polska Kompania

Post by ramhell »

Nie chcę się sprzeczać ale czy nie lepszym sposobem były by pliki .rar niż instalator? Lub czy mogę prosić o pliki spakowane w ten sposób ?
Fan OW'ara z trójmiasta :)
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Polska Kompania

Post by Bren »

I to, i to ma wady. Do plików .rar nie każdy ma program, a instalator częściej powoduje problemy. Dobrym rozwiązaniem byłaby możliwość wybrania folderu, w którym mod ma być zainstalowany (przydałoby się bardzo dla tych, którzy mają 2 kopie OW).
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
Post Reply