Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.

Ekran ładowania:

Z oryginalnej kampanii
4
24%
Mój własny
13
76%
 
Total votes: 17

Silent_Scream
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 126
Joined: Thu Oct 08, 2009 1:48 pm

Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by Silent_Scream »

Cześć Wszystkim :)
Chciałbym wam zaprezentować mój mały mod, który robiłem przez ostatnie kilka miesięcy.
Modyfikacja przedstawia historię rosyjskiego mechanika Vladimira Sunrasov'a, który został wysłany przez państwo 2.000.000 lat wstecz.
Mod zawiera 3 misje. Kontynuacja modyfikacji będzie zależała od opinii graczy.


Link1:
http://www26.zippyshare.com/v/64243344/file.html

Link2:
http://chomikuj.pl/Extasis4361/Original ... ot*c4*99ga

Autor: Randy Orton aka Mr.Extasis

Dzięki za zagranie w moda.
Komentarze i opinie mile widziane :)

Dziękuje forum original-war.net za pomoc :)
Last edited by Silent_Scream on Tue Aug 13, 2013 6:01 pm, edited 1 time in total.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by $ushiWIR »

wieczorem sprawdzę i jeśli będzie działać itp dodam do spisu ;) pozdrawiam :)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Dragonwil
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 20
Joined: Tue Aug 06, 2013 9:13 am

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by Dragonwil »

Zagrałem i myślę że powinieneś kontynuować.
Wykonanie 4/5
Fabuła 5/5

Uwagi:
Sprawdź dialogi w 3 misji- jest wiele błędów- szczególnie na początku kiedy rozmawiamy z generałem
Jeśli gra ci się nie podoba- nie komentuj
Jeśli post ci się nie podoba- opuść go
Jeśli gracze ci się nie podobają- nie graj z nimi
Jeśli forum ci się nie podoba- TO CO TY TU ROBISZ?
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4166
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by Serpent »

Zagrałem póki co w dwie misję, najpierw plusy:
- Mapy są niezłe, fajnie wyglądają, teksturki też ok.
- Ogólnie dobrze wykonany mod.
- Fabuła taka sobie.

Na minus:
- Grafika w menu trochę nie dopracowana.
- Dialogi moim zdaniem są za bardzo luzackie i nie pasują do tego klimatu.
- Błędy językowe np. dwa medale za przeżycie
- Zadanie trochę nudnawe, 1 misję przeszedłem nie spotykając wroga, a 2 misja jest naciągana z oryginalnej kampanii.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Silent_Scream
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 126
Joined: Thu Oct 08, 2009 1:48 pm

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by Silent_Scream »

Tego się obawiałem że za bardzo naciągnięte z oryginalnej kampanii. Ale to tylko wersja żeby poznać opinie. Twoja opinia wiele da mi do myślenia tak jak opinia innych. Wszystko się zmieni w pełnej wersji.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by $ushiWIR »

pograłem i moje spostrzeżenia:
- dużo błędów językowych (spójniki, literówki, nawet 1-2 nazwisko pomylone w 1 misji (i-y))
- w pierwszej mapce dla mnie jest za dużo "kamieni z mchem", tych zielonych i od razu myśl - gdzie są tu obcy? górka na którą wchodzimy jest identyczna do tej z 2 misji rosyjskiej nad Berią, za to w 3, górki z prawego dolnego roku i lewego górnego rogu również mi przypominały misję 13 Am.
- w 1 i 3 misji, przy ładowaniu jest podana data, czas, miejsce, a w drugiej pisze "czas nie znany", więc kiedy nam podano gdzie i w którym roku jesteśmy w 3 misji?
- napisy przy ładowaniu (wprowadzenie do misji, te w rogach) są wyśrodkowane, można by je dać do góry jak w oryginalnej kampanii
- w 1 misji gdy podchodzimy do Eon, wszyscy stoją w miejscach a nasz towarzysz z którym rozmawialiśmy chodzi
- w 2 misji, gdy mamy bronić drogi, ustawiłem sobie czołgi w "ścianie" bliżej bazy, generał dał sygnał że zaraz będzie atak z dwóch stron, nagle zjawił się żołnierz rosyjski, był dialog w bazie (w międzyczasie moje wozy wróciły) a jankesie sobie przejechali
- w 3 misji gdy dostałem posiłki, zrobiłem to co zawsze w tej grze czyli wziąłem inżyniera i zobaczyłem co mogę budować (głównie rozbudowania fabryki) i w rozbudowaniu miałem działa - myśli super, potem gdy buduję bazę i laboratorium jest dialog że "moglibyśmy zbudować działa" - ale ja już wcześniej o tym wiedziałem ;) na pewno jest kod na dodanie przycisków podczas misji ;)
- w 3 misji miałem 1 atak zaraz po wybudowaniu składu, potem wszystkie czołgi czekały na mnie pod swoją bazą :)
- cel 3 misji - "przeszukaj dokładnie całą pustynię" - skoro wcześniej wiedziałem że mam znaleźć Arabów i jestem sam na pustynie to wiem z automatu, że muszę ją całą przeszukać aby ich znaleźć :)

tyle krytyki teraz plusy:
- fabułę zawsze można rozwinąć, dialogi również mogłyby być ciekawsze lub inaczej skonstruowane tak by poczuć klimat a nie za luzacko jak Serpent wspomniał
- nie ma luk przy wejściach do baz (2 i 3 misja) co karze nam atakować z frontu (dobrze :D)
- własne screeny w menu (czarne puste tło to psuje, może jakieś delikatne szare paski pod kątem tak jak w userbarach?) i przy ładowaniu misji (choć to miasto wcale nie kojarzy mi się z Rosją, tym bardziej z prehistorią) dobry pomysł wiadomo ;) również dobry pomarańcz na guziki, choć mógłby podchodzić bardziej pod czerwień - wiadomo, Rosja ;)
- własne wykonane mapy, co jest dużym plusem i są naprawdę dobrze zrobione, w 3 misji można by było dać na mapce jakieś poszlaki Arabów (ślady wydeptane, gąsienice czy coś - w końcu szukam)
- przede wszystkim chęci i pokora z nauki robienia modów, bo wygląda przyzwoicie jak na tą fazę :)

Twój mod dodałem również do spisu ;)

EDIT1: Jakby co grałem na poszukiwaczu ;) i tak jak Serpent mówił, w 1 misji nie napotkałem patrolu choć czołg słyszałem gdzieś tam :)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
Silent_Scream
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 126
Joined: Thu Oct 08, 2009 1:48 pm

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by Silent_Scream »

To tylko tak jakby wersja demonstracyjna więc wszystko się zmieni :)
Na razie nie jest wszystko dopracowane dokładnie. Sam wszystkim się zajmowałem więc ciężko było wszystko ogarnąć.
Ta wersja jest robiona na jeden poziom trudności ale myślę że kontynuacje postaram się zrobić na trzy poziomy trudności. Nie wiem jaki będzie dalszy efekt moich prac, ale teraz robię sobie trochę wolnego i jak tylko "naładuje akumulatorki" biorę się do pracy :)
$ushiWIR wrote:- w 1 i 3 misji, przy ładowaniu jest podana data, czas, miejsce, a w drugiej pisze "czas nie znany", więc kiedy nam podano gdzie i w którym roku jesteśmy w 3 misji?
Wszystko trzeba będzie dopracować to jest na razie demo :P
$ushiWIR wrote:również dobry pomarańcz na guziki, choć mógłby podchodzić bardziej pod czerwień - wiadomo, Rosja
No tak tylko że nie chciałem żeby było to kojarzone z Rosyjskim Elitarnym Dowódcą bo tam były właśnie czerwone przyciski(pierwotny plan zakładał czerwone :) )

Jeśli macie jakieś sugestie piszcie :)
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4166
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by Serpent »

Ciężko tu jest coś sugerować, misję są dość krótkie i zadania nie zbyt wymagające.

Skup się na dialogach, rozbuduj nieco fabułę, popracuj nad zadaniami żeby nie były to zadania w rodzaju "na 5 minut".

PS; Odnośnie interfejsu, domyślny interfejs wg. mnie jest ok. Ale jak już robisz swój interfejs to zrób to porządnie, takie nie dopracowane szczegóły rażą po oczach.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by $ushiWIR »

Randy Orton wrote:
$ushiWIR wrote:również dobry pomarańcz na guziki, choć mógłby podchodzić bardziej pod czerwień - wiadomo, Rosja
No tak tylko że nie chciałem żeby było to kojarzone z Rosyjskim Elitarnym Dowódcą bo tam były właśnie czerwone przyciski(pierwotny plan zakładał czerwone :) )
zawsze możesz wziąć kolor z napisów w tle w menu głównym i lekko rozjaśnić ;)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 711
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by Szymiew »

Trochę czułem się, jakbym odpalił waniliową kampanię z Burłakiem zamienionym na Sunrasowa, Płatonowem na Margowa i Kurinem na Oskowińskiego. :D Jeżeli chcesz iść tą drogą, to proponowałbym może jakieś ciekawe crossovery z postaciami z podstawki, może oparcie fabuły na czymś niewyjaśnionym w kampanii, np. nie wiemy co dokładnie stało się z Morozowem?

Z uwag technicznych:
- w 2. misji nie rozdaje expa mechanikom-pomagierom, tylko Sunrasowowi.
- dlaczego Vladimir Sunrasov, a nie Władimir Sunrasow? Albo Oskowinsky, a nie Oskowiński? Przecież to polski mod, transkrypcja powinna być polska :)

+ za koniki, ale z tą bujną fauną na pustyni toś już przesadził :arrazz:
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
SW94
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 35
Joined: Fri Apr 26, 2013 7:23 pm

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by SW94 »

Dobry mod, tylko 3. misja sprawiła mi nieco kłopotów (mało co nie straciłem na początku jednego z żołnierzy), cały mod bez wczytywań przeszedłem w 1,5 godziny.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by $ushiWIR »

Szymiew wrote:Trochę czułem się, jakbym odpalił waniliową kampanię z Burłakiem zamienionym na Sunrasowa, Płatonowem na Margowa i Kurinem na Oskowińskiego. :D

też miałem takie wrażenie :P
Szymiew wrote:- w 2. misji nie rozdaje expa mechanikom-pomagierom, tylko Sunrasowowi.
u mnie problemu nie było, cała trójka miała maks dla misji :D
SW94 wrote:Dobry mod, tylko 3. misja sprawiła mi nieco kłopotów (mało co nie straciłem na początku jednego z żołnierzy), cały mod bez wczytywań przeszedłem w 1,5 godziny.
miałem podobny czas, byłby szybszy bez zabaw z techami w 3 misji :P
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 711
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by Szymiew »

u mnie problemu nie było, cała trójka miała maks dla misji :D
Przeszedłem z sejwa jeszcze raz, znowu był tylko Sunrasov :) Zostałeś, aby rozwalić skład?
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by $ushiWIR »

Szymiew wrote:
u mnie problemu nie było, cała trójka miała maks dla misji :D
Przeszedłem z sejwa jeszcze raz, znowu był tylko Sunrasov :) Zostałeś, aby rozwalić skład?
tak, w końcu trzeba było okazać potęgę rosyjskiej armii towarzyszu :D
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 711
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Rosyjska Potęga[Demo] - MOD

Post by Szymiew »

W kodzie miał

rewardpeople([vladek]);

więc ci goście to tylko statyści bez przyszłości :arcry:
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
Post Reply