Uwagi, problemy z OW (v. 3.0.11.337)

Wszystko o patchach i bugach w OW.
Post Reply
User avatar
+KOZIAR+
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 35
Joined: Thu Jul 28, 2011 9:11 am

Uwagi, problemy z OW (v. 3.0.11.337)

Post by +KOZIAR+ »

Szczęść Boże i ratuj się kto może, bo pOmek i FajnyFejk wszystkich wyorze.

AVE sceno ow, zauważyłem pewne problemy jak odpaliłem sobie ostatnią wersję OW.

1. Pomimo że ustawiłem rozdzielczość 1680x1050, jak już włączę kampanię, jest wszystko takie małe jakbym miał natywną rozdzielczość 2880x1800. Mam laptopa i na natywnej będzie wszystko za małe więc chciałem ustawić 1680x1050, jednak pomimo to w grze wszystkie ludziki i budynki są takie malutkie jakbym miał 2880x1800. To może być związane z problemem z pkt. kolejnego (2).

2. Modyfikując ustawienia: pełny ekran, okno, okno bez ramek, okno w pełnym ekranie bez ramek itp, przełączając się między tymi ustawieniami czasami wcale nie wprowadzają się te zmiany.

3. Odpalając SoS (chciałem przejść najnowszą wersję :amhello: ) myszka rozmazuje się na grafice w menu głównym moda.

4. Pisząc na czacie lobby w multiplayer, wiadomości znikają raz po 5s, raz po 11, raz po 18, nie wyświetlają się stale.

Wszystkie te problemy są jakoś ze sobą chyba powiązane, może to jest problem po mojej stronie?
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Uwagi, problemy z OW (v. 3.0.11.337)

Post by Serpent »

Witaj Koziar!

Kope lat. Już spieszę z odpowiedzią:
1. Spróbuj odpalić OW z parametrem customres np. "R:\Original War\OwarOGL_SGUI.EXE" customres 1680 1050 window
2. Spróbuj utworzyć nowy profil.
3. Pij mniej :amhello:
4. A to bardzo dziwny przypadek. Mógłbyś nagrać to i podesłać nagranie?
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
+KOZIAR+
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 35
Joined: Thu Jul 28, 2011 9:11 am

Re: Uwagi, problemy z OW (v. 3.0.11.337)

Post by +KOZIAR+ »

Tak podeślę zaraz tu nagranie. Czasami tu wchodzę albo oglądam livida / Jakesa bo lubię tą grę bardzo i fajnie do niej wracać, szczególnie jak coś nowego powstanie z Twoim modem. W ogóle o tym nie pomyślałem wcześniej ale super pomysł z tym, że chcesz wprowadzić rasę obcych. To by było coś enigmatycznego i nawet robiącego większe wrażenie niż arabowie, choć wiem, że będzie dużo pracy, bo przy arabach były modele postaci już i pojazdów, broni. Ale chętnie bym z tym kiedyś pomógł i dołożył w jakiś sposób swoją cegiełkę. Na razie mam dużo pracy i muszę sobie pewne rzeczy ustabilizować, ale mógłbym kiedyś pomóc :D Zaraz zobaczę czy działa to co napisałeś i wyślę filmik.
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Posts: 183
Joined: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Uwagi, problemy z OW (v. 3.0.11.337)

Post by Don Hard »

+KOZIAR+ wrote: Sun May 26, 2024 10:39 am albo oglądam livida / Jakesa
Błagam, zrób sobie przysługe i wywal pierwszego jegomościa ze swojej historii oglądania.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Uwagi, problemy z OW (v. 3.0.11.337)

Post by Serpent »

Robisz mały offtop. Zapraszam do dyskusji na discord SoS :)
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Don Hard
Soldier level 5
Soldier level 5
Nepal
Posts: 183
Joined: Thu May 28, 2015 7:40 pm
Location: Lechia

Re: Uwagi, problemy z OW (v. 3.0.11.337)

Post by Don Hard »

I cyk reklama zaliczona. Ja służe tylko dobrą radą.

A już prawdziwie offtopując dlaczego dostaje powiadomienie o nie wysyłaniu posta za postem??? Jakoś mi się nie wydaje, że post Serpa to mój post.
User avatar
+KOZIAR+
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 35
Joined: Thu Jul 28, 2011 9:11 am

Re: Uwagi, problemy z OW (v. 3.0.11.337)

Post by +KOZIAR+ »

Link do nagrania i zrzutu ekranu https://1drv.ms/f/s!AjQ-n5qO4ZYqhr1Ll ... ?e=sAzDMy

Update 1
Odpaliłem OwarOGL_SGUI — skrót z parametrami customres 1680 1050 window skip.
W menu głównym gry rozdziałka zaskoczyła, ale po uruchomieniu kampanii dalej jest wszystko malutkie.

Wykasowałem z felderu wszystkie profile ręcznie i automatycznie stworzył się nowy, ale dalej nic.

Pamiętam, że na tym laptopie nie miałem problemu z jakąś starszą wersją, ale możliwe, nie wykluczam że to problem po mojej stronie. Potem jeszcze skopiuję OW na pendrive i zobaczę na innym PC.

Update 2
@Don Hard - Kończąc mały offtopik, bo rzeczywiście lepiej na Discordzie, no wiadomo, reklama zawsze dobra rzecz, na Twitch czasami niektórzy streamerzy robią takie akcje, że grają w wybrane gry przez widzów, albo w ogóle godzą się jak ktoś zasugeruje, to ja postaram się żeby któryś zagrał w SoSa, wtedy wiele ludzi OW podchwyci że jest fajny i ponadczasowy i zaczną grać. Może. Może, bo dzieci wolą grać w LoLa, APEX Legends, Valorant i takie inne. A potem może cały Twitch będzie grał, ale to marzenie, a jeszcze potem Izak będzie tu pisał żeby Serpent zrobił możliwość wyboru wyglądu wskaźnika celownika w OW i skiny do pojazdów :amrazz: . To jest dobry plan :disco:

Update 3
Sprawdziłem na innym PC i jest tak samo, te same problemy, plus ustawiając na PC i laptopie opcję Fullscreen i tak załącza się Fulscreen Borderless Window i zmiana nie jest akceptowana. Myślałem, że może dlatego, że DX12 nie wspiera "ekskluzywnego trybu pełnego ekranu". Diablo 4 też ma taki dziwny problem, nie ma pełnego ekranu i żeby zmienić rozdzielczość trzeba zmienić rozdzielczość w na pulpicie. Jednak jest on na DX12 a ja OW próbowałem też na OGL oraz ow nie jest na DX12 więc raczej to nie to.

Update 4 / kolejny bug
Zagrałem grę z jakimś losowym graczem. Pomimo tego że bomba syberytowa powinna być dostępna z opóźnieniem, mogłem ją zrobić i robiłem wcześniej, pomimo napisu "bomba będzie dozwolona za x minut". Załączam screena do folderu z przesłanym filmikiem (link powyżej). Screen słabej jakości, ponieważ mi trochę ucięło, ale dla takich weteranów jak my wystarczy, żeby to potwierdzić tym co widać. Mapa - Prawo dżungli. No chyba, że ktoś dodał linijkę kodu:

Code: Select all

if (siberite_bomb_time_count >= siberite_bomb_time_set) {player_all_siberite_bomb_setting = 1}
else { player_all_siberite_bomb_setting = 0 }

if (player=KOZIAR) {KOZIAR=player_1, player_1_siberite_bomb_setting = 1} 
Wtedy może tak zostać :amhello:

Update 5 / kolejny bug
Wydaje mi się, że strona OW netu czasami laguje, tylko ja tak mam? Czasami nie mogę się na nią w ogóle dostać tak wolno się ładuje. A czasami działa ok. Ale to dziwne, skoro płacimy za serwer i ten serwer nawala. Chyba, że to coś u mnie.

Update 6 / rozwiązanie (a raczej wyjaśnienie) części problemów przez Stucuka


There is some bugs with fullscreen if you set it to fullscreen borderless window once it won't ever clear that.
You can manually change BorderlessFullscreenWindow=1 to BorderlessFullscreenWindow=0 in eset.ini and that should allow you to change resolution
if by lobby you mean the main bit with matches you can choose to join then the multiplayer lobby chat's IRC Server is currently not running.

Image

^ it never resolves the connection because its not running. So anything you type goes into the void. Chat inside a multiplayer room however will work
Prośba od Stucuka
Stucuk sprawdza tylko DIscorda i forum steam i tam można zgłosić mu bugi i błędy.
OWnet nie jest oficjalny, a OW SUpport umarło.
OWnet isn't official.
Don't bother with OWSupport the forum is dead. Here and Steam forums are the only places i check.
Nie zmienia to faktu, że zmiana pliku eset.ini jest mało intuicyjna dla jakiejś mało wtajemniczonej osoby, która kupiła grę na Steam. Mnie to nie przeszkadza, ale w mojej opinii sprzedając grę na steam, to powinno działać, szczególnie, że jest to podstawowa funkcjonalność gry. Jeśli się nie da tego zrobić, w opcjach powinna być odnośnie tego nota, mini tutorial, który informuje o takim problemie. Powinno być to zmienione w kolejnym patchu, przynajmniej jakaś informacja w menu, dla mało wtajemniczonych.

Jak coś to pozostaje jeszcze kwestia z bombą syberytową na mapie Prawo dżungli.
Chyba błąd w oskryptowaniu mapy.
Mnie też nie przeszkadza, ale można dopisać do listy bugów do poprawy kiedyś tam.
Nie wiem kto robił mapy, więc piszę to też tutaj, nie tylko do Stucuka.

Ja jestem zadowolony i temat zamykam, zostawię jeszcze miejsce i czas na ewentualne odpowiedzi na moje wypociny :D
User avatar
+KOZIAR+
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 35
Joined: Thu Jul 28, 2011 9:11 am

Re: Uwagi, problemy z OW (v. 3.0.11.337)

Post by +KOZIAR+ »

Code: Select all

forum.original-war.net
Host
Error
OW net jest postawiony na serwerze Stawskiego w Kurowie czy co xD
Post Reply