Ratunek dla Newbie?

Wszystko o graniu w OW w sieci.

Co o tym sądzisz?

Umfrage endete am Do Apr 21, 2011 8:34 pm

Myślę, że to dobry pomysł.
3
25%
Nie, to nie wypali, nie warto się za to brać.
9
75%
Jest ok, ale przydało by się parę udogodnień, które dodam w komentarzu.
0
Keine Stimmen
 
Insgesamt abgegebene Stimmen: 12

Benutzeravatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Beiträge: 269
Registriert: Mi Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von Ghost »

pomek hat geschrieben:
Nie jestem takim bogiem jak tej gry jak Pomek
<skromny> :*

Pomek, byś uważał na polskim w gimnazjum, to zrozumiał byś, że to był głęboki sarkazm... Piszę tutaj, bo tutaj to przeczytasz, na pw juz prawdopodobnie nie ;)
Benutzeravatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Beiträge: 244
Registriert: Sa Dez 02, 2006 10:32 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von Mari »

Każdy kiedyś zaczynał i szukał kogoś kto mógłby chociaż trochę nakierować co do właściwej gry szczególnie na początku, kiedy to odpowiednia rozbudowa bazy jest bardzo ważna.
Original War jest grą o bardzo prostym mechanizmie strategicznym a mianowicie podstawą jest specyficzne myślenie na podstawie analizy tego co się dzieje w grze.
Inaczej mówiąc ważna jest zarówno szybkość działań jak i odpowiedni kierunek jaki gracz musi obrać czyli
nic nie da sama szybkość jeżeli kompletnie nie potrafimy się odnaleźć i nie wiemy co budować.
Dlatego też dobrym pomysłem byłoby umożliwienie nowym grać z równymi sobie pod okiem doświadczonych graczy, którzy staraliby się nauczyć jak tworzyć swoje własne taktyki i jak opanować grę w stopniu, który pozwoli na samodzielne tworzenie różnych wyjść z trudnych sytuacji.
Trzeba tutaj pamiętać, że nowi gracze muszą być traktowani jak zwykli gracze tylko po prostu powinniśmy poświęcić im nieco czasu.
Nie nazwałbym kogoś kto samolubnie gra i nigdy się z nikim nie dzieli swoją wiedzą naprawdę dobrym graczem bo to nie o to chodzi, żeby wygrać ze wszystkimi i cieszyć się jacy to pro jesteśmy bo z każdym wygrywamy. Gracze, którzy osiągnęli pewien poziom gry powinni zacząć uczyć innych początkujących grać bo nikt inny nie gra lepiej niż doświadczony gracz i tylko on mógłby być swoistym źródłem wiedzy i przewodnikiem w dążeniu do coraz lepszej gry.
Drugą sprawa to kultura nowych graczy, która czasami nas odpycha od nich.
Tutaj sprawa jest niezbyt prosta, aczkolwiek należy upominać ich, że rozmawiając z nami powinni czynić to w sposób kulturalny i nie może być tak, że co chwilę padają wyzwiska w nasza stronę.
Dobrym sposobem na osoby strasznie wulgarne i aroganckie jest po prostu albo uświadomienie im, że takie zachowanie jest karalne i mogą ponieść konsekwencje swojego zachowania albo natychmiastowe wydalenie ze społeczności OW, ale ten sposób stosowałbym już tylko w ostateczności.
Są osoby, które po prostu robią na złość i prawdopodobnie ciężko będzie się z nimi współpracowało lub w ogóle, ale to jest wyłącznie ich wina.
W rozmowie z początkującym graczem musimy pamiętać, że może on zadawać wiele prostych pytań na które powinniśmy odpowiedzieć. Cierpliwość jest również bardzo potrzebna, ale trzeba pamiętać, że owocem naszej pracy będzie dobrze przygotowany gracz, który nauczy się przede wszystkim sam grać i będzie nam w przyszłości dziękować za nasz wkład w jego rozwój pod kątem gry.
Mam nadzieję, że każdy kto poczuł podczas gry przyjemność związaną z wygrywaniem potyczki będzie kiedyś pamiętał o tym, żeby swoją wiedzę dzielić z innymi, aby poziom gry z każdym to nowym dniem wzrastał.
Jeżeli pomogłeś innym w nabywaniu nowych doświadczeń i umiejętności związanych z grą bardzo za to dziękuję i pamiętaj, że to kiedyś Ty potrzebowałeś pomocy i teraz masz szansę się odwdzięczyć.
Pozdrawiam
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
DrCzurak
Soldier level 5
Soldier level 5
Beiträge: 274
Registriert: Sa Jun 05, 2010 9:58 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von DrCzurak »

Mnie grać nie uczył nikt, sam spoglądałem na grę lepszych graczy i wynosiłem z tego ciekawe lekcje.Po pewnym czasie, zacząłem tworzyć własną taktykę, wzorowaną na stylach gry kilku graczy, np. Antonia, czy też Matrixa.

Według mnie, sukces osiągnięty samemu jest dużo bardziej satysfakcjonujący, niż prośby typu "ej co mam tera robić?" lub "ej zbuduj mi wszystko a ja będę jeździł czołgami".

Nie rozumiem także, ludzi którzy śmieją się z nowych graczy, tylko dlatego że grają w zamkniętym gronie na tzw "noob mapach" bez zasad. Sam pamiętam, jak Ja w raz z paroma kolegami graliśmy fsiki po 6-8 godzin na mapie np. Czterech Chętnych, prawda prawdą ale po pewnym czasie Ci sami ludzie zaczynają się nudzić i wtedy tzw Newbie zaczyna szukać innych graczy w celu urozmaicenia rozgrywki.

Newbie pomocy nie potrzebują, tylko więcej szacunku w ich stronę, to na pewno polepszy sytuację. Ciekawym rozwiązaniem ratunku dla newbie, jest turniej tylko i wyłącznie dla nich - czemu? Sam taki jakiś czas temu rozwiązałem - był amatorski, jednak ukończony. Graczy było 16(chyba). Gracze byli bardzo zadowoleni, a zwycięzca dumny z siebie ( dalej jest na scenie). Tego typu rozrywka, pobudzi ich mobilizację do doskonalenia gry.
" Przetrwa tylko ten, o nerwach stalowych "
Benutzeravatar
Ghost
Soldier level 5
Soldier level 5
Beiträge: 269
Registriert: Mi Nov 25, 2009 12:42 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von Ghost »

Czurak ma rację.
Raz, że lepiej smakuje seria zwycięstw osiągniętych własną pracą (przede wszystkim umysłową!) niż odklepana na wzór...
Dwa.... troszkę zaradności... ;]

Mari hat geschrieben:Dobrym sposobem na osoby strasznie wulgarne i aroganckie jest po prostu albo uświadomienie im, że takie zachowanie jest karalne i mogą ponieść konsekwencje swojego zachowania albo natychmiastowe wydalenie ze społeczności OW, ale ten sposób stosowałbym już tylko w ostateczności.
Tak, w szczególności, gdy taki nubek sobie znajdzie starszego gracza który będzie faworyzował jego idiotyzmy... A takich przypadków pod dostatkiem mamy na codzień...
(Nie będę pokazywał palcami xD)

Suma sumarum, zawsze będą id**ci i paru normalnych ^^
DrCzurak
Soldier level 5
Soldier level 5
Beiträge: 274
Registriert: Sa Jun 05, 2010 9:58 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von DrCzurak »

Jezeli chodzi o takich co wyzywaja, uzywaja w nadmiarze wulgaryzmów, to znałem takiego jednego o nicku LArp. Dla tego gościa wytłumaczyć się nie dało, co gorsza wydalić go ze sceny ow tym bardziej się nie da :)
Btw. Co się z tym towarzyszem stało?
" Przetrwa tylko ten, o nerwach stalowych "
Benutzeravatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Beiträge: 244
Registriert: Sa Dez 02, 2006 10:32 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von Mari »

Mi chodziło bardziej o taką sytuację w której również ta druga strona jest zainteresowana czyli początkujący poszukują dobrych graczy, aby rozwijać swoje umiejętności gry.
Jak wiadomo większość zawodowców uczyła się samemu, ale jeżeli osoba, która prosi nas o jakieś porady czy o to żebyśmy jej pomogli jest miła i zachowuję się kulturalnie to nie rozumiem czemu mielibyśmy jej odmawiać pomocy. Po prostu jeżeli ktoś jest bardzo, że tak powiem prymitywny i ciągle wyzywa itd. to trzeba po prostu mu odmówić, ale według mnie oni sami sobie robią krzywdę bo tak naprawdę jesteśmy, żeby im pomóc a oni jeszcze pyskują. Także podsumowując podzieliłbym tutaj na 2 grupy możliwość uczenia się gry:
1.Poprzez nauki pobierane u graczy doświadczonych
2.Poprzez własną grę
Aczkolwiek musimy pamiętać, że ten pierwszy sposób jest o tyle trudniejszy do zrealizowania, że obie strony muszą się dogadywać, ale nie skreślałbym go od samego początku bo skoro są możliwości to trzeba z nich korzystać
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
Pamel
Soldier level 3
Soldier level 3
Beiträge: 55
Registriert: Di Jan 18, 2011 7:42 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von Pamel »

Dla mnie sprawa jest prosta. Jesli chodzi o newbie to maja wszystko opisane w Tutorialu Antonia, jest to najprostsza taktyka am na cb, ale daje ona pewne podstawy, ktore z czasem pozwola sie rozwinac nowym graczom. Co za tym idzie dalej? A idzie bardzo wiele pozytywnych aspektow. Nowy gracz, ktory zalapie podstawy ma wieksza szanse na gre z doswiadczonymi graczami, gdzie zaczyna dostrzegac roznorodnosc taktyk (tak wiem, efekt koncowy jest czesto taki sam). Niestety tutorial jest slabo rozreklamowany i czestokroc bywa tak, ze newbie dowiaduja sie o nim od nas. Co do szacunku to bywa roznie, jednakze tutaj tez wiekszosc jest w rekach nowego. Jezeli jest to osoba rzeczowa, ktora mowi otwarcie, ze jest nowa i slabo gra to zapewniam was, ze predzej czy pozniej ktos skieruje do niej pomocna dlon. Z kolei czesciej trafia sie na zawodnikow, ktorzy sa w pelni wyalienowani tudziez w ogole nie rozumieja tego, co sie do nich pisze (mam tutaj na mysli ich bezsensowne zachowania)- tacy z regulu dostaja latke nooba i generalnie gotuja sobie ciezka przyszlosc na scenie.
Benutzeravatar
Mari
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Beiträge: 244
Registriert: Sa Dez 02, 2006 10:32 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von Mari »

Dobrze Pamel, że poruszyłeś temat tutoriali bo, wydaje mi się, że faktycznie nowi powinni być bardziej doinformowani jeżeli chodzi o początki, ale to już pokazuje, że sukces jest blisko i wystarczy tylko dobra reklama tych poradników.
Także, podsumowując całkiem na miejscu byłyby następujące kroki:
1.Uświadomienie młodym, że nikt nie jest tu po to, żeby ich oddzielać od reszty społeczeństwa OW, a jednocześnie musimy im od razu powiedzieć, że nikt nie będzie za nich zawsze wszystko robił.
W końcu muszą nauczyć się samodzielnego myślenia, my tylko pokazujemy im jak zacząć i jak się odnaleźć w świecie gry.
Tak realnie, można np.ułożyć jakiś tekst w 3 językach(polski, czeski, angielski) i napisać im, że każdy początkujący powinien zarejestrować się na oficjalnej polskiej stronie wsparcia gry Original War, itd. oraz tak myślałem, żeby tym co się niedawno zarejestrowali wysyłać np.pm z linkami do ważniejszych tematów z tutorialami, zasadami, itd.
2.Na pewno przydałaby się reklama gry, na różnych portalach co sprawiłoby, że młodzi napływali by nieco częściej niż teraz a przy zaangażowaniu dużej liczby osób to odniosłoby wielki sukes
Mówię o tym bardzo poważnie i mam na myśli nawet fora o grach, filmach, i w ogóle różnych rzeczach.
Każdy kto napisałby np.posta reklamującego tą stronę i grę Original War wpisałby się w konkretnym temacie. Jedynie jaki mógłby być problem to zakaz reklamy innych for aczkolwiek myślę, że dałoby się dogadać z administratorami tychże portali.
Jeżeli chodzi o mnie to jestem w stanie porozmawiać z adminami kilku stron i poprosić o wyrażenie zgody na reklamę. Pomysł jest bardzo dobry, aczkolwiek myślę, czy Admini OWN zgodziliby się na obustronną reklamę, czyli np.ja reklamuje OW i OWN na stronie o powiedzmy przykładowo grach z serii Gothic a OWN zgadza się zareklamować grę Gothic i tą stronę o tej grze.
3.Myślę, że dobrym pomysłem byłoby również(oprócz filmików instruktażowych) ustalenie dyżurów ludzi, którzy ogarniają OW i wprowadzenie tego na takiej zasadzie, że podaliby nr GG i każdy kto byłby zainteresowany mógłby napisać i porozmawiać o różnych aspektach tej gry.
Z doświadczenia wiem, że dużo ludzi jest dostępnych na GG, ale mają inne zajęcia i mogą pomóc np.z trudnym problemem odnośnie np.wybronienia z sytuacji krytycznej, w której popełniliśmy duży błąd aczkolwiek jest to do wygrania, itd.
Sądzę, że trzeba przyjść z pomocą do ludzi bo oni sami czasem nawet nie wiedzą, że ktoś się w ogóle zajmuję aspektami dotyczącymi OW i pokazać im, że mają solidne wsparcie z naszej strony.
Do you not know that you are a temple of God and that the Spirit of God dwells in you?If any man destroys the temple of God, God will destroy him, for the temple of God is holy, and that is what you are. 1 Kor 3,16-23
Benutzeravatar
Witcher
Soldier level 7
Soldier level 7
Beiträge: 526
Registriert: Di Dez 08, 2009 12:33 pm
Wohnort: Far Far Away. Zamość.
Kontaktdaten:

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von Witcher »

a propos reklamowania, nakręciłem starego gracza na powrót. Znalazłem go na yt, poprzez filmik, który kiedyś pokazał Backero ;P

Gość nazywa się Stalin CWHC, wróci po maturze.

Jeżeli chodzi o pokazywanie tutkom, to myślę, że mentor pokazywałby go na początku znajomości swojemu uczniowi i wtedy byłaby 100 % pewność, że newbie to obejrzy.
Bild
___
Jeżeli chcesz pograć pisz na GG.
Pamel
Soldier level 3
Soldier level 3
Beiträge: 55
Registriert: Di Jan 18, 2011 7:42 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von Pamel »

To rzeczywiscie stary gracz :lol: . Co do Stalina to byl kiedys takowy, lider DL raczej na pewno nie chodzi Ci o tego, bo ten nawet calkiem niedawno wszedl kilka razy na ms.
Antonio
Site Moderator
Beiträge: 539
Registriert: Mo Mai 17, 2010 6:29 pm

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von Antonio »

Witcher, znam go. Ja mu kazalem wrocic, powiedzial ze po maturze. Jak zaczynal mial nick Adi12 - tak, to ten Adi ;)

Ja z nim jakos w styczniu gadalem chyba o powrocie ;D
...
Benutzeravatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Beiträge: 1395
Registriert: Fr Feb 17, 2006 3:02 am
Kontaktdaten:

Re: Ratunek dla Newbie?

Beitrag von YuriStriatov »

Antonio hat geschrieben:Jak zaczynal mial nick Adi12 - tak, to ten Adi ;)
Nie no LOL to on wroci tylko po to zeby go znow wysmiali jak ostatnim razem? xD
Bild
Antworten