Problem z odpaleniem gry

Wszystko o modach, patchach i błędach w OW oraz ogólnym programowaniu.
Post Reply
trzciniak91
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Sat Oct 13, 2012 11:43 am

Problem z odpaleniem gry

Post by trzciniak91 »

Witam mam problem z odpaleniem OW. Wczoraj zainstalowałem grę i po uruchomieniu odpalają mi się reklamy itp. ale jak mam już główne menu gry to nie ma tam żadnych opcji. Czy może to byc wina komputera/grafiki? Instalowałem na nowo sterowniki ale dalej jest to samo. Mam tylko startowy ekran OW i nie mogę odpalić gry. Karta graf. to Intel GMA 3600 System Win7 32bit.
arek
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 32
Joined: Mon Apr 16, 2012 7:43 pm
Contact:

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by arek »

ja mam dobrą karte graficzną ale system operacyjny linux co spowalnia gre 2 krotnie a poza tym tylko nowe gry pod windowsa mi działają a ze starych tylko ow jeśli na linuxie pójdzie ow to na windowsie musi obowiązkowo mi np.w grze wieloosobowej mam lobyy popsute jakoś dziwnie się wyświetla tylko gry multi widze.

Twoja karta graficzna jest według mnie na tą gre ok,możesz sprawdzić w wymaganiach gry
trzciniak91
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Sat Oct 13, 2012 11:43 am

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by trzciniak91 »

No właśnie z tym jest problem, gra się włącza, ale tylko do momentu gdy mam główne menu tam wszystko znika. Sprzęt ją raczej pociągnie bo jest z tego roku, a grałem kiedyś w OW na starym 7 letnim komputerze, poza tym ta gra ma ponad 10 lat, więc nie ma dużych wymagań. Nie wiem tylko dlaczego tak się dzieje, że nie mogę zagrać.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by Antitheus »

1. OW przez kiepski silnik graficzny i rozgardiasz w plikach chodzi na każdym komputerze tak samo (tj tak samo obciąża nasze podzespoły).
2. Reinstaluj grę, spróbuj odpalić ją jako administrator + włącz tryb zgodności
3. Jesteś pewien, że masz działającą instalkę?
4. Odpalasz OW w wersji podstawowej czy na najnowszym patchu? Jeśli masz patch, to czy problem występuje na podstawce.
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by Bren »

Tryb zgodności z Windows XP?
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
trzciniak91
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Sat Oct 13, 2012 11:43 am

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by trzciniak91 »

tryb zgodności z XP SP3(innej opcji co do XP nie mam) Reinstalowałem, odpalam zawsze jako admin. Spróbuję jeszcze poszukać innej instalki. Tą odpalam w wersji podstawowej bez patcha.
User avatar
Nefarem
MODbase Moderator
Poland
Posts: 1108
Joined: Sat Jan 15, 2011 8:13 pm
Location: Noxus

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by Nefarem »

No to ściągnij i zainstaluj patcha..
Absolute Dominion
Spoiler:
Modyfikacja opowiadająca historię Ivana Bierezova, żołnierza armii Rosyjskiej , weterana wojny w Chinach który wziął udział w misji ochrony złóż Alaskitu.

Download from Dropbox
Original War Cooperation
Spoiler:
Modyfikacja umożliwiająca granie w mapach z kampanii OW i nie tylko ze znajomymi kontra AI.

Download from Steam

Download from Dropbox
Original War Dialog Editor
Spoiler:
Program ułatwiający tworzenie plików wri z dialogami, zadaniami etc do Original War .

Download
trzciniak91
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Sat Oct 13, 2012 11:43 am

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by trzciniak91 »

Zainstalowałem patcha. Teraz jest jeszcze gorzej. Wtedy tylko nie miałem żadnych opcji w głównym menu. Teraz ekran mruga, a po chwili rozwala obraz na jakiś rozmyty kwadrat, komputer się zawiesza tak, ze nie można nic zrobić i muszę go resetować.
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by Bren »

Windowsa na pewno nie masz 64-bitowego? :D

Może spróbuj wyłączyć przewijanie sprzętowe?
Załączasz Original War za pomocą launchera -> konfiguracja -> wyłącz przewijanie sprzętowe (ma być zaznaczone!).

http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=6&t=3148
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
trzciniak91
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 5
Joined: Sat Oct 13, 2012 11:43 am

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by trzciniak91 »

Windows na 100% jest 32bitowy. Zainstalowałem jeszcze raz z innej instalki dalej jest to samo. Wyłączanie/włączanie przewijania sprzętowego nic nie daje. Załączam screena.
Attachments
owar.jpg
owar.jpg (122.16 KiB) Viewed 3206 times
User avatar
+KOZIAR+
Soldier level 2
Soldier level 2
Poland
Posts: 35
Joined: Thu Jul 28, 2011 9:11 am

Re: Problem z odpaleniem gry

Post by +KOZIAR+ »

Jeśli nic już nie pomaga ja zrobiłbym to tak:

Ikonka na pulpicie (jeśli nie ma zrób ją). Prawym PM -> właściwości -> Element Docelowy -> tu po znaku " spacja i taki kod: Window Skip CustomRes 1680 1050. Jeżeli masz większą rozdź ekranu wpisujesz większą :D Może coś pomoże. Jak nie masz oryginału być może to dlatego bo zrozum fakt, iż oryginał różni się od kopii i nie musi zainstalować się na Windowsie 7 32bit. pomimo faktu, iż zainstalował się na windowsie XP. Spróbuj coś pokombinować z odświeżaniem ekranu, schematem kolorów. Sprawdź czy twoja grafika przechodzi test na wymagania bo ze zintegrami mogą być problemy.
Jeśli nie pomoże włóż normalną kartę graficzną.
Post Reply