Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
User avatar
kurzel131
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 98
Joined: Fri Apr 25, 2014 4:33 pm
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by kurzel131 »

Anyway w duszy małpoluda coś jest wspomniane o broni dla małp a ograniczam ich tylko do narzędzi.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

Przecież Macmillan spotyka się z głębokim sprzeciwem "dania broni małpom", a naukowcy stwierdzają, że to "daleka przyszłość".
User avatar
Nicollo
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 37
Joined: Fri Jan 03, 2014 10:36 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Nicollo »

Frank za to stwierdza, że czemu nie, skoro Lisie dali ;)

Macmillan był przeciw, Harrison miał wątpliwości, podobnie jak większość Amerykanów w pliocenie, więc ostatecznie zrezygnowali z robienia praprzodków żołnierzami.
fan_ow
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 6
Joined: Sun Aug 24, 2014 2:23 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by fan_ow »

Am2: Ustaw się dwoma pojazdami przy końcu mapy i atakuj transportowiec jednym pojazdem a drugim blokuj. Jak wyjdzie mechanik to go nie zabijaj tylko niech trochę naprawi wóz. Transporterem szybciutko przeniesiesz skrzynie z północnego składu.
Am3: Czasem zdarza się, że spotkamy jakby "podświetlonych" ruskich koło ich bazy. Co to oznacza? Jakiś dowódców?
Jak się zabije tych żołnierzy co zawiadamiają posiłki to one nie przybędą.
Am4: Jak za długo zwlekamy z atakiem dowództwo przejmuje Lucy Donaldson.
Am5: Raz zdarzyło mi się tak, że dziki małpolud atakował Araba idąc za nim i przy bazie Go zabił.

Co się stanie gdy:
Am13: Nie zabijemy Burłaka? Pojawia się później w 15 misji? Gdy zginie Hugh Stevens jak to się odbija na przebieg gry później?

W Ru11 można ocalić Sewiego. Zbadaj technologię anomalie przestrzenne i bazooka tak przenieś wóz Sewiego żeby był w lesie co uniemożliwi wyjazd na atak, a gra pójdzie naprzód. Sewi mówi wtedy, że Burłak miał rację jeśli chodzi o te lasery. Później całą misję stoi nieruchomo ale nie można nim sterować.

Przeważnie każda baza Rosjan nazwana jest nazwiskami bolszewickich polityków, wojskowych i przywódców. Mamy Włodzimierza Lenina, Siergiej Kirowa, Antonowa Owsienko, Lew Dawidowicz Trocki. W Am: Michaiła Tuchaczewski. Ciekawe, czemu żadna Nie była nazwana od nazwIska Józefa Stalina?
Wszak Beria był w znacznym stopniu odpowiedzialny za "wielkie czystki" okresu stalinowskiego. Jeden z głównych wykonawców zbrodni stalinowskich i jeden z największych zbrodniarzy w historii? To jego nazwiskiem jest nazwana baza?

Amerykańskie bazy mają nazwy greckiego alfabetu. Αα alfa (pierwsza litera alfabetu greckiego). Δδ delta (czwarta litera alfabetu greckiego) Γγ gamma (trzecia litera alfabetu greckiego),
Εε epsilon (piąta litera alfabetu greckiego). Κκ kappa ( dziesiąta litera alfabetu greckiego)
W Ru: Ββ beta (druga litera alfabetu greckiego), Οο omikron (piętnasta litera alfabetu greckiego)
nadwrazliwosc_zebow
Soldier level 4
Soldier level 4
Posts: 90
Joined: Wed Jan 09, 2013 2:48 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by nadwrazliwosc_zebow »

Co do Stevensa. Jeśli zginie w Am13, w Am15 zastępuje go koleś o nazwisku Baker (imienia nie pamiętam), który ma trochę niższe umiejętności, i trochę inaczej opowiada o ataku Rosjan, ale generalnie sytuacja się nie zmienia. Jeśli zginie w Ru05, w Ru14a po prostu zabraknie Stevensa wdzięcznego za uratowanie mu życia, który poddałby bazę, i misja trochę się skomplikuje.
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 711
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Szymiew »

Code: Select all

Ciekawe, czemu żadna Nie była nazwana od nazwIska Józefa Stalina?
Pewnie dlatego, że Trocki zajął jego miejsce. U nas agent Stalina kropnął Trockiego, u nich mogło być odwrotnie.



Albo to, albo Arabowie zamienili przodka Stalina w małpoluda samobójcę :arlol:
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
fan_ow
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 6
Joined: Sun Aug 24, 2014 2:23 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by fan_ow »

W Ru15 Powell siedzi w składzie i można Go zabić. Ile razy grałem w Am15 nigdy Go nie zdarzyło mi się zabić ani nawet zobaczyć na mapie. Wam się udało Go zabić?
fan_ow
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 6
Joined: Sun Aug 24, 2014 2:23 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by fan_ow »

Kozłow proponuje Burłakowi wybrać czołg i nazwać Go Masza. Jak Go zabijemy to kto proponuje wybrać czołg Burłakowi? Ciekawe, że Masza to w języku rosyjskim imię żeńskie.
User avatar
Nicollo
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 37
Joined: Fri Jan 03, 2014 10:36 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Nicollo »

fan_ow wrote:W Ru15 Powell siedzi w składzie i można Go zabić. Ile razy grałem w Am15 nigdy Go nie zdarzyło mi się zabić ani nawet zobaczyć na mapie. Wam się udało Go zabić?
W Am15 Powell początkowo jest naszym dowódcą, który wydaje nam rozkazy, powoli traci zmysły przez niekompetencję swoich ludzi (wypowiadając przy tym, moim zdaniem, najlepsze teksty w grze), a następnie ginie w bohaterskim/szaleńczym ataku samobójczym na fabrykę Legionu. Jak mogłeś to przegapić? ;)
fan_ow wrote:Kozłow proponuje Burłakowi wybrać czołg i nazwać Go Masza. Jak Go zabijemy to kto proponuje wybrać czołg Burłakowi? Ciekawe, że Masza to w języku rosyjskim imię żeńskie.
Jurij był mechanikiem, a jego kochanką był czołg, jego Masza :D
Last edited by Nicollo on Wed Aug 27, 2014 8:05 pm, edited 2 times in total.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Serpent »

fan_ow wrote:W Ru15 Powell siedzi w składzie i można Go zabić. Ile razy grałem w Am15 nigdy Go nie zdarzyło mi się zabić ani nawet zobaczyć na mapie. Wam się udało Go zabić?
Z tego co pamiętam to Powell cała grę (dopóki nie pojechał na Legion :D) stoi na środku bazy.

http://youtu.be/jPjdHCW7Z78?t=9m2s
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

Serpent wrote: Z tego co pamiętam to Powell cała grę (dopóki nie pojechał na Legion :D) stoi na środku bazy.
http://youtu.be/jPjdHCW7Z78?t=9m2s
Kiedyś musiało się mu to znudzić...
fan_ow
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 6
Joined: Sun Aug 24, 2014 2:23 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by fan_ow »

Przepraszam ale chodziło mi w drugim zdaniu czy w Am15 można zabić Płatonowa. Szybko pisałem i w ogóle dopiero teraz zobaczyłem, co napisałem. Pozdro
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Antitheus »

Płatonow jest nieobecny na mapie. Niby zarządza całą placówką, lecz jest tam tylko symbolicznie. Jego dialogi uaktywniają się nawet wtedy, gdy baza jest zniszczona (np. pozostał tylko jeden żołnierz żeby nie zaatakowali Arabowie).
User avatar
Nicollo
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 37
Joined: Fri Jan 03, 2014 10:36 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Nicollo »

Znaleźli sobie Rosjanie dyplomatę...

Image
User avatar
Terminat
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 214
Joined: Sat Aug 01, 2009 10:32 pm

Re: Kilka niejasnych spraw związanych z kampanią

Post by Terminat »

Haha, Co ty chcesz? mediator powinien być neutralny. :D
Nikt was tak nie *****
Jak będzie was ***** Langusta

~Terminat. 2016.
Post Reply