Zaawansowany System Wojen

Wszystko o graniu w OW w sieci.

Czy według ciebie potrzebna jest zmiana?

Nie, to bez sensu. Niech zostanie tak jak jest.
6
29%
Zmiany są potrzebne, ale nie te co ty zaproponowałeś.
5
24%
Tak, zdecydowanie potrzebne są zmiany. Popieram cię w 100%
10
48%
 
Всего голосов: 21

Аватара пользователя
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Сообщения: 409
Зарегистрирован: Вс сен 13, 2009 6:13 pm
Откуда: Poland
Контактная информация:

Zaawansowany System Wojen

Сообщение Incantatoris »

Swego czasu wpadła mi do głowy pewna… Hmm… myśl. Jak to powiedział pewnego razu mój nauczyciel na historii, iż „wojna to nie jest jedna czy dwie bitwa, lecz cała seria bitew”. Pewnie teraz zastanawiacie się, o co mi chodzi ;], ale już wyjaśniam… rozchodzi się o to, że Wojny Klanowe na scenie OW ograniczają się tylko do dwóch, góra trzech walk. Nie zawsze każdy członek klanu może wziąć udział, a czasem nawet jedna osoba bierze udział we wszystkich. Wg. Mnie nie powinno tak być, ale cóż – czym lepszy gracz tym lepiej. No dobra, ale przejdę lepiej do rzeczy. Chciałbym poruszyć temat, odnoszącą się do „reformy” Wojen Klanowych i ich wypowiadania. Nie wiem kiedy i jak zostało to ustalone i w ogóle – nie jestem tak zwanym „OP”, a rozpytywać się nie chcę, lecz chodzi o to, że dzisiejszy system jest „niedorobiony” z błędami, przynajmniej dla mnie widocznymi. Z tego co orientuje się to teraz jest tak:
- Jedna walka musi się odbywać na zasadach CW, // Raczej powinno być CB. Cw jest odbierane jako noob zasady.
- Drugą i trzecią walkę liderowie ustalają (zasady) miedzy sobą,
- Trzecia walka się odbędzie, pod warunkiem, że będzie remis,
- Każda walka odbywa się tylko na mapie AB (Aliens Base),
- Liderowie klanów terminy ustalają między sobą,
- Klan który przegra, zostaje likwidowany.
Myślę, że jest to dość „monotonny” system, ale funkcjonował przez długi czas. Powinno być więcej walk, a nie tylko trzy, w tym jedna nawet może się nie odbyć. Dlaczego? Powstają klanu, które mają za zadanie tylko „rozwalić” inny klan, przykładem tego jest: EGoC i LP. Wystarczy przecież wygrać to CW i drugą walkę. Oznacza to, że taką wojnę zagra góra 4 osoby (chyba, że liczymy b x 15, gdzie b to liczba graczy, a 15 to liczba postaci). W wojnie powinni uczestniczyć wszyscy, bądź większość członków! Klan, który powstaje, po to aby zniszczyć drugi, musi mieć min. 4 osoby. Tylko!
Druga sprawa – „Każda walka odbywa się tylko na mapie AB (Aliens Base)”. Uważam, że to jest w tym najgorsze… Powinna być jakaś odmiana! „Pr0” gracze, tak naprawdę powinni umieć na każdej mapie umiejętnie grać, bo np. na mapie AB, zasadach CW wystarczy HG i rush, albo jeżeli jest 2 vs 2 (w tym RUS) to albo spróbować zniszczyć wrogiego AM, albo czekać i pomagać dla sprzymierzeńca Ruska. Jak to gdzieś przeczytałem „teraz to każdy potrafi po 2 dniach gry zbudować 10HG i zrushować” i niestety – muszę się z tym zgodzić. Ciekawe jakby sobie poradzili ci „dwudniowi” gracze na np. Rzeka Zagubionych Dusz czy też na Góry. Naprawdę, więcej umiejętności wymaga gra ta takich mapach „innych” i nie mówię tu o Flagach… Oczywiście, nie każda mapa się nadaję to Wojen (Pustkowie, Bękarcia Przełęcz), ale nie można powiedzieć „tylko AB”.
Kolejna kwestia - „Klan który przegra, zostaje likwidowany”. Cóż… o coś muszą się toczyć wojny, lecz czy musi to być od razu o zlikwidowanie? Można byłoby stworzyć ranking (pamiętam, że coś takiego było w czystej wersji, lecz nie jestem pewien – grałem przez Hamachi tylko z jedną osobą) klanowy, ale z tym dużo jest zachodu i raczej by się tym nikt nie zajął. No dobra, więc o co jeszcze można toczyć wojny? Nie wielki mamy tutaj wybór, ale np. o same pokazanie „Kto jest lepszy”. Zaraz zaczną się komentarze: „Od tego są sparingi”. Hmm… Sparingi nie są tak komentowane przez innych graczy, niż wojny. Czyż nie mam racji? ;) O wojnie jakoś nie mówi, jakieś zamieszanie powstaje – przynajmniej małe.
Uuu… trochę się rozpisałem, ale chcę poznać wasze zdanie na ten temat. Mam kilka pomysłów, lecz sam widzę ich złe i dobre strony. Nie podaję swych propozycji zmian od razu, ponieważ chcę wpierw poznać wasze zdanie. Cóż… mam nadzieję, że pomysł przejdzie ;D

P.S Mam nadzieję, że dobry dział. W sumie miałem do wyboru tylko dwa działy - ten i Multiplayer Gaming
Последний раз редактировалось Incantatoris Пт окт 16, 2009 3:38 pm, всего редактировалось 2 раза.
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Изображение
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
Аватара пользователя
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Сообщения: 391
Зарегистрирован: Вс мар 08, 2009 5:13 pm
Откуда: Szukaj w kioskach...

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Xero Rozbójca »

Popieram w 100%!!!
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Изображение
Аватара пользователя
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Сообщения: 4169
Зарегистрирован: Вт июл 07, 2009 9:13 pm
Откуда: Polska - EuroStan ZSRE
Контактная информация:

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Serpent »

Zgadzam się z tobą
Na pewno większość pro nie umie grać na innych mapach niz ab z własnego przykładu podam 2 osoby które wg. grały słabo(JarosłaV z El(flagi) i Tomuś z DiA(Rzeka) którzy dali dupy w walce ze mną)
Co do walk,ile ich ma dokładniej być???
A co do wyniku wojny to klan przegrany powinien być rozwiązany lub jakoś ukarany, przecież wygrany bierze wszystko xD
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Аватара пользователя
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Сообщения: 2526
Зарегистрирован: Чт янв 04, 2007 9:45 pm
Откуда: Gorzów Wlkp.
Контактная информация:

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Antitheus »

Przecież w zasadach wypowiedzenia wojen macie jasno określone to, ze wojna nie musi być o rozwiązanie klanu. I nie gra się o rozwiązanie. Taka solucja jest tylko w momencie głebszego zatargu. I tak macie lepszą sytuację bo kiedyś to atakujący wybierał zasady, nie było kompromisu i każda wojna kończyła się rozwiązaniem.
Аватара пользователя
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Сообщения: 391
Зарегистрирован: Вс мар 08, 2009 5:13 pm
Откуда: Szukaj w kioskach...

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Xero Rozbójca »

Antitheus писал(а):Przecież w zasadach wypowiedzenia wojen macie jasno określone to, ze wojna nie musi być o rozwiązanie klanu. I nie gra się o rozwiązanie. Taka solucja jest tylko w momencie głebszego zatargu. I tak macie lepszą sytuację bo kiedyś to atakujący wybierał zasady, nie było kompromisu i każda wojna kończyła się rozwiązaniem.
Dobra, a co z mapami? Zamiast ustawień "Only AB" można by było grać na innych mapach, które też nadają się nieźle do CB, CW, i innych.... // i powtarzać walkę 99999x z powodu connection lostów i crashy.// Przykłady:
  • Babilon,
    Czterech chętnych,
    Rzeka zagubionych dusz,
    Otchłań,
    Flagi,
    Góry,
    Impreza
//Dop: Antitheus//
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Изображение
Аватара пользователя
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Сообщения: 4169
Зарегистрирован: Вт июл 07, 2009 9:13 pm
Откуда: Polska - EuroStan ZSRE
Контактная информация:

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Serpent »

Juz nie przesadzaj z tymi craschami.Na mapie pustkowie tam to dopiero jest bałagan xD
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Аватара пользователя
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Сообщения: 391
Зарегистрирован: Вс мар 08, 2009 5:13 pm
Откуда: Szukaj w kioskach...

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Xero Rozbójca »

Anti, skoro tak spostrzegasz grę na innych mapach więc pozostawię to bez komentarza...
Mi nic takiego się nie przydarzyło... no może raz ale to bardzo rzadko.
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Изображение
Аватара пользователя
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Сообщения: 2526
Зарегистрирован: Чт янв 04, 2007 9:45 pm
Откуда: Gorzów Wlkp.
Контактная информация:

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Antitheus »

Jestem za grą na innych mapach bo ab jest denne. jednak jest najbardziej zbalansowane i każdy przyzna mi racje że liczba crashy jest o WIELE WIELE mniejsza
Аватара пользователя
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Сообщения: 391
Зарегистрирован: Вс мар 08, 2009 5:13 pm
Откуда: Szukaj w kioskach...

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Xero Rozbójca »

Zbalansowane, czy nie zbalansowane - nie ważne.
Jeżeli ktoś umie grać już dobrze na regularnej mapie jaką jest ab, niech spróbuje sobie zagrać na rzece, górach itp. wtedy byłoby można zastawiać pułapki i przyjemniej by się grało nie tylko rushami hg.

Crashe crashami, i tak będą występować...
Hmm, może założyć jakieś zawody mniejsze na pozostałych mapach? Ale to sporo roboty by chyba było :P
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Изображение
Аватара пользователя
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Сообщения: 4169
Зарегистрирован: Вт июл 07, 2009 9:13 pm
Откуда: Polska - EuroStan ZSRE
Контактная информация:

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Serpent »

Xero choć ze mną na flagach 1v1.Zapewniam cię że po 3 min już nie będziesz mógł nic zrobić :D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Аватара пользователя
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Сообщения: 997
Зарегистрирован: Пн апр 13, 2009 4:13 pm
Откуда: Białystok
Контактная информация:

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Nitek »

Po co się tutaj wypowiadają ludzie (nie będę wytykał palcami xD), którzy w multi aktualnie nie grają. Ja zanim się wypowiem to to wszystko przymyślę. W ciągu najbliższych kilku dni zagram na WSZYSTKICH mapach i wygłoszę moją opinię na ich temat.
Аватара пользователя
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Сообщения: 4169
Зарегистрирован: Вт июл 07, 2009 9:13 pm
Откуда: Polska - EuroStan ZSRE
Контактная информация:

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Serpent »

Ja juz od 2 lat gram na wszysktich mapach
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Аватара пользователя
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Сообщения: 409
Зарегистрирован: Вс сен 13, 2009 6:13 pm
Откуда: Poland
Контактная информация:

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Incantatoris »

Antitheus писал(а):Jestem za grą na innych mapach bo ab jest denne. jednak jest najbardziej zbalansowane
Hmm... co do balanse - na mapach takie jak: Góry, Czterech Chętnych czy Babilon, skrzynie po prostu się pojawiają poza bazą, a nie jak na AB. Na tych mapach żadna nie jest pokrzywdzona, ponieważ każda ma dostęp do tylu samych ilości złóź ropy, syberytu, a naturalne "przeszkody", także są podobne (chociaż zgodzę się, że nie takie same)
Antitheus писал(а):i każdy przyzna mi racje że liczba crashy jest o WIELE WIELE mniejsza
Nie grywam po sieci długo, lecz kilkanaście partyjek na innych mapach rozegrałem i tylko RAZ mi padła synchronizacja (nie liczę Pustkowia itp). Nie mówie, że się mylisz czy coś. Po prostu może miałem szczęście, ale to jest dowód na to, że można rozegrać mecze bez problemów.
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Изображение
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
Аватара пользователя
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Сообщения: 391
Зарегистрирован: Вс мар 08, 2009 5:13 pm
Откуда: Szukaj w kioskach...

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Xero Rozbójca »

Mi nigdy nie padła synchra na innych mapach niż Pustkowie, Baza obcych, Kamienista Ziemia i Flagi
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Изображение
Аватара пользователя
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Сообщения: 997
Зарегистрирован: Пн апр 13, 2009 4:13 pm
Откуда: Białystok
Контактная информация:

Re: Zaawansowany System Wojen

Сообщение Nitek »

Xero Rozbujca писал(а):Mi nigdy nie padła synchra na innych mapach niż Pustkowie, Baza obcych, Kamienista Ziemia i Flagi
... bo nie grasz w multi i wypowiadzasz się w temacie, w którym nie powinieneś xC
Ответить