Original War 2

To, co nie pasuje do pozostałych kategorii, ma swoje miejsce tutaj.
Tuluk
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 33
Joined: Wed Apr 25, 2007 8:03 am

Original War 2

Post by Tuluk »

Przypuszczam że ta trzy słówka u każdego tutaj dają trochę adrenaliny. Tak czytam pomysłach ,aby dać jakieś petycje ,do EA itp. No dobra do rzeczy. Tak sobie ostatnio myślałem i stwierdziłem ,że zamiast bawić się w proszenie kogoś o coś fani powinni sami wyręczyć się w tym. Przecież dzisiaj już mamy inne czasy i może wielu z was bywa na eufi.org albo innych. Jak kilka projektów gier od podstaw. A plan byłby taki ażeby zebrać naprawdę dużo ekipe entuzjastów co znają się na pogramowaniu coś i zrobić całkiem nowy silnik gry na dzisiejsze czasy. Można też bawić się ze starym już udostępnionym ,ale wkońcu to miałaby być nowa gra. A żeby jeszcze mieć więcej ludzi to możnaby coś pogadać z fanami Czeskimi bo myślę ,że też by ich trochę było. Albo też druga koncepcja wykorzystać część rzeczy ze starego OW i dać je do nowej gry. Ale to wszystko są tylko moje zamysły... a potrzeba entuzjastów na początek ,a potem to może być lawina... Sorka jeśli coś nieskładniowo ,albo temat poruszany ,ale chciałem podzielić się swoim pomysłem. :D
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Original War 2

Post by Antitheus »

takich tematów było pełno.
OW 2 nie powstanie, chyba ze w wersji książkowej.
Fanów jest może i dużo ale nie przypominam sobie by któryś z nas był specem od budowy gier i tworzenia silników. Paru zna się na programowaniu, owszem ale tym co ty prawisz, zajmują się korporacje doskonale wyszkolonych i zorganizowanych fachowców. Nikt też nie będzie bawił się w kontynuację dobrze grywalnej aczkolwiek sprzedanej w bardzo małym nakładzie gry.
Dyskusja moim zadaniem jest bezcelowa i była wałkowana już od stuleci.
User avatar
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 155
Joined: Sun Sep 06, 2009 3:53 pm
Location: Białystok/Czarna Białostocka
Contact:

Re: Original War 2

Post by Woozi »

zrobić całkiem nowy silnik gry na dzisiejsze czasy
wiesz ile czasu robi się silnik?!
wiesz ile zmiennych i stałych trzeba napisać żeby gra powstała?!
a poza tym są jeszcze grafika, skrypty i kampania do której potrzeba jest fabuła
to wszystko zajęło by kilkanaście jak nie kilkadziesiąt tysięcy roboczogodzin
ale jest możliwość tworzenia modów do których potrzeba tylko 2 ostatnich czynników a i tak ich tworzenie zajmuje miesiące jak i lata

dlatego nie ma co się pi***olić z nową gra bo to za dużo roboty wiedząc jak wielki jest ogrom pracy nikomu nie będzie się chciało tego robić ....
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(
Tuluk
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 33
Joined: Wed Apr 25, 2007 8:03 am

Re: Original War 2

Post by Tuluk »

A to akurat nie byłem pewny ponieważ jak się widzi projekt np. Bitter glory to daje do myślenia... Zapaleńcy a potrafią zrobić gre od podstaw.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Original War 2

Post by Antitheus »

o ile mają za sobą kurs programowania lub studia. Ew mają powołanie.
Tuluk
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 33
Joined: Wed Apr 25, 2007 8:03 am

Re: Original War 2

Post by Tuluk »

No tak właściwie to ogrom pracy. Ale myślałem też o jakiejś modyfikacji która by mogła wprowadzić tryb skirmish ,a także coś w stylu Wojny o pierścień we Bitwie o Śródziemie 2. albo też jak w Kryzysie Kubańskim jak ktoś gra to wie.
User avatar
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 155
Joined: Sun Sep 06, 2009 3:53 pm
Location: Białystok/Czarna Białostocka
Contact:

Re: Original War 2

Post by Woozi »

potyczka z kompem to porażka nie dość że napisanie kompa było by za*****cie trudne to jeszcze było by zajebanie nudne sam wspominałeś o BFME2 tam masz przykład jak ciekawie gra się z kompem.....


co do tej wojny to mógł by być zajebisty pomysł, tylko tu jest problem który także występuje w wojnie: trzeba od zajebania czekać a niektóre bitwy trwają po kilkanaście godzin :>
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(
User avatar
Maniek
Community Veteran
Community Veteran
Poland
Posts: 249
Joined: Wed Apr 12, 2006 3:03 pm
Location: Koluszki, Poland
Contact:

Re: Original War 2

Post by Maniek »

Nawet jeśli by się udało(silnik można kupić, ew jakiś darmowy znaleźć lecz jest problem z motywacją, zasobami ludzkimi, czasem i zgraniem) to inteligencja przeciwników była by niższa bądź równa inteligencji kartonowego pudełka.

*** Cenzored *** <- http://forum.original-war.net/viewtopic.php?f=5&t=1278
Tuluk
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 33
Joined: Wed Apr 25, 2007 8:03 am

Re: Original War 2

Post by Tuluk »

Dużo godzin? Przecież to poprostu połączenie bardzo uproszczonej strategii światowej ,powszechnej jakoś to się bodajże nazywa. Z połączeniem tradycyjnej gry strategicznej. Co do AI to oczywiste ,że nigdy nie będzie lepsza od Mistrzów ,ale jak znajdzie się człowiek który wymyśli/opracuje naprawdę trudnego przeciwnika to nigdy nie wiadomo ,a to wkońcu jest połowa sporo roboty przy SAIL ,a połowa przy wymyślaniu samym co ogólnie ma AI robić. Co do silnika do tego bajeru to wkońcu nawet w wersjach Alfa nie musi to być dodatek ani piękny ani specjalnie skomplikowany ,poprostu przejmowanie od siebie baz z mapki i umieszczenie w każdym terenie dobrze namyślonej bazy lub pustego pola do popisu dla dwóch graczy :lol: hmm...
User avatar
Xero Rozbójca
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 391
Joined: Sun Mar 08, 2009 5:13 pm
Location: Szukaj w kioskach...

Re: Original War 2

Post by Xero Rozbójca »

Tuluk, to może weź się do roboty i zacznij robić w oparciu o wskazówki mistrza jakiś prosty silnik do gry...
"Osoby, stawiające więcej niż trzy znaki interpunkcyjne obok siebie, mają problemy ze zdrowiem psychicznym."

Image
User avatar
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 409
Joined: Sun Sep 13, 2009 6:13 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Original War 2

Post by Incantatoris »

Myśl wspaniała, aczkolwiek nie wykonywalna.... to byłby bardzo duży projekt, który wymagałby naprawdę dużo pracy. Nawet jeżeli by się znaleźli ludzie, to czemu niby mieliby poświecać swój wolny czas na programowaniu, kiedy ty i reszta będzie się bawiła? Daj ludziom przykład i zacznij coś w tym kierunku, a nie spekulacje prowadzisz. Jeżeli znalazłeś jakiś slinik, to napisz jaki. Prace nad najnowszymi produkcjami, potrzebują ponad 100 osób (kiedyś tak nie było), więc nawet 1/10 tego ludzi byś nie znalazł.
Silniki są udostępniane - to prawda, ale kupno nowego to wydatek ponad kilkuset tysięcy zielonych. Trochę duża sumka.
Co do tej petycji... ja bym raczej do EA niczego nie pisał ;) Teraz akurat mają kryzys, a i tak oni potrafią zepsuć każdą markę, której się dotknął. Jeżeli już jesteśmy przy marzeniach, to wolałbym, aby owa petycja trafiła do Blizzarda... Mhmm... Miodzio ;d
Ciekawostka: Epic niedawno udostępniła silnik jej najnowszego działa: Unreal III. Jeszcze świerza nawet gierka. Niby fajnie, dobrze - każdy mógłbym stworzyć swoją grę, ale do tego trzeba ogromnych umiejętności. Nawet do obsługi gotowych narzędzi z silnikiem. Dla tych, co nie widzieli gry, mają parę ss:
http://media.pc.gamespy.com/media/746/7 ... mgs_1.html
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Image
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
Tuluk
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 33
Joined: Wed Apr 25, 2007 8:03 am

Re: Original War 2

Post by Tuluk »

Chciałem się przekonać czy to jest rzecz możliwa. Ale jeśli interesuje was ulepszanie przez patche albo poprostu nowe pomysły to nic trudnego nie powinno być chyba stworzyć nowy tryb walki i mapki do multi ,a mianowicie atak na bazę. Myślę że byłoby to ciekawe urozmaicenie do multi. Ale to tylko moje pomysły...
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Original War 2

Post by Antitheus »

masz urozmaicenie, które jednak przyczyniło się do synch lostów i craschy - czyli MS.
więcej dodać można, ale potzreba motywacji, bo Stukacz w ch**a leci.
User avatar
Incantatoris
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 409
Joined: Sun Sep 13, 2009 6:13 pm
Location: Poland
Contact:

Re: Original War 2

Post by Incantatoris »

Urozmaicenie powiadasz? Przecież same zasady, są urozmaiceniem, a do tego dochodzi ilość map - 16, z różnymi trybami (np. Tajna Wojna, Walka o górę, Najlepszy Małpolud). Tego jest mase. Powiedz mi, ile razy grałeś na takiej mapie, jak "Rzeka Zagubionych Dusz", czy też "Babilon"? Każdą z nich gra się inaczej, potrzebują innego podejścia przez gracza.
Jeżeli tak ochoczo rzucasz pomysłami to spróbuj sam to wykonać. Na pewno na dobre ci to wyjdzie, a do tego, innym też będzie miło zagrać w coś innego. Przecież "to nic trudnego" ;)
You're mom is hot. Ok. frack it. I lied. What you gonna do?!
Image
Czerpię wiedzę z Internetu. Krzywdzę sam siebie.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Original War 2

Post by Serpent »

Dochodzi do tego jeszcze mod owr ;p
Mapa multi to nic trudnego do zrobienia ;]

http://www.rapidshare.com/files/3568075 ... 5.rar.html :twisted:
Last edited by Serpent on Wed Mar 03, 2010 1:07 pm, edited 1 time in total.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply