kilka pytań

Wszystko o modach, patchach i błędach w OW oraz ogólnym programowaniu.
Post Reply
User avatar
Woozi
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 155
Joined: Sun Sep 06, 2009 3:53 pm
Location: Białystok/Czarna Białostocka
Contact:

kilka pytań

Post by Woozi »

Robię, sobie naprawdę sporego modzika i chciałbym pobawić się trochę jednostkami i pojazdami, od razu nasuwa mi się kilka pytanek:
1. Czy da się dodać nowe typy piechoty?(zmiana tylko rodzaju atakuj animacja itp takie same)
2. Czy da się zrobic pojazd z 2 rodzajami uzbrojenia?
3. Czy da się zrobić działo strzelające ponad przeszkodami?
4. Czy da się dodac nowe badania?
5. Czy da się zmienić efekt wybuchu bomby syberytowej na wybuch bomby samobieżnej?(leci sobie bomba jak spadnie to nie bum atomowe tylko jakby walnęła samobieżna)
6. Czy da się dodać nową nację? ^^
7. Czy da się zrobić pojazd transportujący ludzi? :D (na zasadzie komory)

To chyba wszystko jak czegoś zapomniałem to dopisze ^^
Proszę o nie zamykanie tematu gdy wszystko będzie wyjaśnione, zawsze mogą się pojawić nowe pytanka a nie chce mi się zakładać kilkunastu tematów. ;)

PS: Tylko bez demotywatorów mi tu, od tego macie demotywatory.pl
"Nie wierzcie ludziom, którzy nie piją! Abstynenci nie piją, bo się boją, że po pijaku powiedzą o sobie coś, czego inni mają nie wiedzieć."

Józef Stalin

Nitek wrote:Z Woozim lepiej uważaj - jest jak bazyliszek: spojrzysz mu prosto w oczy i dostaniesz z glana w twarz :(
User avatar
Gothuk
Site Administrator
Site Administrator
Poland
Posts: 985
Joined: Tue Sep 04, 2007 6:10 pm
Location: Poland, Warsaw
Contact:

Re: kilka pytań

Post by Gothuk »

Woozi wrote:Robię, sobie naprawdę sporego modzika i chciałbym pobawić się trochę jednostkami i pojazdami, od razu nasuwa mi się kilka pytanek:
fajnie.
Woozi wrote:1. Czy da się dodać nowe typy piechoty?(zmiana tylko rodzaju atakuj animacja itp takie same)
nie, mozesz jedynie sprobowac zmodyfikowac aktualne typy.
Woozi wrote:2. Czy da się zrobic pojazd z 2 rodzajami uzbrojenia?
w grze jest tylko behemot z wieloma rodzajami uzbrojenia i nie jest on budowany w fabryce, wiec nie sadze by byla taka mozliwosc.
Woozi wrote:3. Czy da się zrobić działo strzelające ponad przeszkodami?
poszukaj w plikach definiujacych rakiety.
Woozi wrote:4. Czy da się dodac nowe badania?
nie.
Woozi wrote:5. Czy da się zmienić efekt wybuchu bomby syberytowej na wybuch bomby samobieżnej?(leci sobie bomba jak spadnie to nie bum atomowe tylko jakby walnęła samobieżna)
nie sadze.
Woozi wrote:6. Czy da się dodać nową nację? ^^
nie, chyba ze zmodyfikujesz jedna z obecnych.
Woozi wrote:7. Czy da się zrobić pojazd transportujący ludzi? :D (na zasadzie komory)
nie.
Woozi wrote:To chyba wszystko jak czegoś zapomniałem to dopisze ^^
Proszę o nie zamykanie tematu gdy wszystko będzie wyjaśnione, zawsze mogą się pojawić nowe pytanka a nie chce mi się zakładać kilkunastu tematów. ;)

PS: Tylko bez demotywatorów mi tu, od tego macie demotywatory.pl
OW nie ma zbyt wielu opcji do dodawania czegos nowego jak budynkow/technologii/jednostek.
jedyne co w miare dziala to dodawanie nowych broni.
ph3nom
Veteran
Posts: 286
Joined: Thu Aug 03, 2006 2:17 pm
Location: Europe

Re: kilka pytań

Post by ph3nom »

Żadnej z tych rzeczy nie zrobisz z poziomu SAILA. Do takiej modyfikacji potrzebny by był kod źródłowy gry, do którego dostęp posiada stucuk.
Image
Post Reply