RU

Wszystko o graniu w OW w sieci.
assasin66
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 10
Joined: Thu Jul 28, 2011 9:07 am

RU

Post by assasin66 »

czy mogl by mi ktos podac w punktach jak zaczac grac rosjanami na multi
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: RU

Post by pomek »

1. po wejsciu do gry wybierz team i zmien nacje na "Rosjanie"
assasin66
Soldier level 1
Soldier level 1
Posts: 10
Joined: Thu Jul 28, 2011 9:07 am

Re: RU

Post by assasin66 »

haha bardzo śmieszne
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: RU

Post by YuriStriatov »

Chodzi mu o jakas wstepna taktyke oraz build order. Ja tam co prawda sie nie znam od dawna ale jak techujesz do manual hg to masz dobra defensywe na starcie, potem do spowow i jak masz dobre micro to rozwalisz wroga co gra USA bez problemu. A jak mirror RUS vs RUS to wygrywa ten co ma lepsze poziomy w mechach, lub ew. trzyma kontrole na mapie.
Image
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 997
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: RU

Post by Nitek »

YuriStriatov wrote:Ja tam co prawda sie nie znam od dawna ale jak techujesz do manual hg to masz dobra defensywe na starcie, potem do spowow i jak masz dobre micro to rozwalisz wroga co gra USA bez problemu.
Nowai.

Jeżeli chodzi o 1vs1 RUS vs AM na zasadach CB:
Do 10. minuty trzeba mieć 2 spowy na wieżach, 2. poziom uzbro i zbadaną amunicję. Do tego 2 razy koszary, 2 dzwigi manualne i 3 małpy (dwie siedzą w wieżach, a trzecia zastępuje nam komorę). Po 10. minucie zostawiamy 6 naukowców i każemy im badać 1. sybu i 2. poziom czasoprzestrzeni (jeżeli idzie nam dobrze, to najpierw badamy syb, jak idzie bardzo źle skupiamy się na czasoprzestrzeni). 4 ludzi zmieniamy w bazooki, 2 najlepszych mechów do dźwigów. Reszta ludzi robi resztę zadań - w wolnej chwili jako żołnierze w koszarach, gdy trzeba to budują elektrownie syberytową (którą trzeba zrobić ASAP) czy budują coś w fabryce. Jeżeli mamy wolny czas, to ludzi z dźwigów też warto wyjąć. Gdy przetrwasz sam początek, masz w/w badania i elektrownie, zaczynaj badać komputery i robić spowy. 5-6 spowów wystarcza spokojnie. Jeżeli przeciwnik robi komputerowe pojazdy, zbadaj szybko hack i pokradnij trochę pojazdów. Później masz 2 możliwości: rakiety i HG lub behy. Osobiście wolę behy, ale ta opcja ma kilka minusów: wymaga sporych umiejętności sterowania behami, ogarnięcie bazook, mechaników, behów i spowów jednocześnie (gdzie ogarnięcie behów już jest problemem dla wielu osób); dosyć późno mamy 2 behy (w przypadku HG + rakiety jesteśmy w stanie przejść do ofensywy znacznie wcześniej). Czasami gdy sytuacja tego wymaga, trzeba zrobić szybko rakietki czy długie rakiety.
YuriStriatov wrote: A jak mirror RUS vs RUS to wygrywa ten co ma lepsze poziomy w mechach, lub ew. trzyma kontrole na mapie.
Poziom mecha w przypadku ruskich ma znikome znaczenie. Kontrola mapy też nie. Teleport wins the game.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: RU

Post by pomek »

Chcialbym zauwazyc, ze wasze taktyki zawieraja BT z przed 1.11. Tutaj, na 1.11 - one nie są nic warte.
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: RU

Post by YuriStriatov »

To dawaj sugeruj lepsza bo mnie tez to interesuje.
Image
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 997
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: RU

Post by Nitek »

pomek wrote:Chcialbym zauwazyc, ze wasze taktyki zawieraja BT z przed 1.11. Tutaj, na 1.11 - one nie są nic warte.
Nic? Jeżeli gram na komorę, to nie tracąc żadnych badań mam komorę bodajże w 4. czy 5. minucie i od razu lecę na środek po skrzynie. Faktycznie, nic nie warta taktyka. Jeżeli skupię się na szybszej komorze = nie będę miał wystarczająco dobrych badań = przegram przed 15. minutą.
User avatar
pomek
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 656
Joined: Mon May 03, 2010 9:05 pm

Re: RU

Post by pomek »

Nitek, Twoja taktyka jest c***a warta. Udowodnic?

edit:
Ja tego nie rozumiem. Ludzie, ktorzy NIE GRAJĄ na bierzą coś o graniu pisza. To tak, jakbym mial wypowiadac sie po wlosku nie znajac jezyka. <facepalm>

Chcesz porady dla ruska? Graj nim sam, az sie nauczysz. Nikt za Ciebie skilla nie zdobedzie.
Uwazam, ze temat zostal wyczerpany.

W trybie Single Player kazda bron, technologia itd. zostala opisana w [?] - we wskazowkach. Czego tu wiecej chciec?
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: RU

Post by Bren »

Myślę, że autorowi tematu chodzi bardziej o wskazówki do gry ruskami, jak w ogóle zacząć - jakie pierwsze budynki stawiać, jakie badania robić i ich kolejność. Podam zatem parę, chociaż za bardzo się na ruskach nie znam :D

- na początku stawiaj laboratoria i wyciągu ropy i syberytu
- opracuj 3 rozwinięcia podstawowe, badania "ropne", "małpoludowe", w międzyczasie zrób parę elektrowni na ropę
- zrób w laboratoriach rozbudówki czasoprzestrzenne, syberytowe i uzbrojenia - komputerową zrobisz później
- zbuduj koszary i ze 2 manualne wieże ze spowalniaczami czasu (wsadź do wież małpoludy)
- do 10 minuty masz mieć to, co Nitek napisał :D

Assasin, oczywiście wytłumaczyłem pokrótce. Istnieje wiele strategii dla ruska, ale większość opiera się na defensywie. Ta u góry jest oczywiście defensywna. Jest też dość słaba, ale dopracujesz ją z czasem, jeśli się tylko psotarasz :D
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 997
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: RU

Post by Nitek »

Bren wrote:- opracuj 3 rozwinięcia podstawowe, badania "ropne", "małpoludowe", w międzyczasie zrób parę elektrowni na ropę
Masz całkowitą rację.











Nie. Jak zbada 3. podstawę nie będzie miał niezbędnych badań do przetrwania ataku AM, którego nawet na 1.10b nie dało się przetrwać. Mówię to ja. Mimo, że nie przegrałem ani razu na 1.10b na mojej najnowszej taktyce to od dawna twierdziłem, że jak AM wykorzysta swój mózg i użyje czegoś więcej niż tylko rakiet to albo nie da się przetrwać 1vs1 przeciwko AM, albo nikt tego nie potrafi.
Antonio
Site Moderator
Posts: 539
Joined: Mon May 17, 2010 6:29 pm

Re: RU

Post by Antonio »

Nitek, co ty za glupoty gadasz. Na 1.10b nie dalo sie ruska rozwalic, twoja taktyka byla slabsza, bo trzeba ogarnac bazuke, zeby sie obronic. U mnie wystarczylo zapetlic 3 bazukarzy, zeby nic sie nie dzialo.

Na 1.11 nie ma jeszcze taktyki na 1v1 am vs ru, rus na dobrego am jest bez szans, nawet majac 20 malp.

Ale mimo wszystko, 2 dzwigi i komora na komp, lab uzb-komp, drugi syb-czaso, w 7-8 minucie ele na syberyt. Majac 2 elektrownie diesla i jedna syberytowa masz zasilona cala baze.

Jezeli grasz z dobrym am, to im bardziej cofnieta def, tym lepiej. Ja mojej taktyki zdradzal tutaj nie bede, bo mimo wszystko jest jedna z lepszych i nadal trzeba sie postarac, zeby ja pokonac. W kazdym razie w 10-11 minucie sie nie da.
...
Pamel
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 55
Joined: Tue Jan 18, 2011 7:42 pm

Re: RU

Post by Pamel »

pomek wrote:1. po wejsciu do gry wybierz team i zmien nacje na "Rosjanie"
:lol:
Bren wrote:Myślę, że autorowi tematu chodzi bardziej o wskazówki do gry ruskami, jak w ogóle zacząć - jakie pierwsze budynki stawiać, jakie badania robić i ich kolejność. Podam zatem parę, chociaż za bardzo się na ruskach nie znam :D

- na początku stawiaj laboratoria i wyciągu ropy i syberytu
- opracuj 3 rozwinięcia podstawowe, badania "ropne", "małpoludowe", w międzyczasie zrób parę elektrowni na ropę
- zrób w laboratoriach rozbudówki czasoprzestrzenne, syberytowe i uzbrojenia - komputerową zrobisz później
- zbuduj koszary i ze 2 manualne wieże ze spowalniaczami czasu (wsadź do wież małpoludy)
- do 10 minuty masz mieć to, co Nitek napisał :D

Assasin, oczywiście wytłumaczyłem pokrótce. Istnieje wiele strategii dla ruska, ale większość opiera się na defensywie. Ta u góry jest oczywiście defensywna. Jest też dość słaba, ale dopracujesz ją z czasem, jeśli się tylko psotarasz :D


Ty to sie moze lepiej nie wypowiadaj, bo piszesz takie bzdury, ze glowa mala.

W sumie Nitek napisal wszystko co do tego jak grac ru, a teraz pare slow ode mnie.
Zakladam, ze jestes nowy na multi i polecam najpierw opanowac gre amerykanami na przyzwoitym poziomie, bez tego ani rusz.
Co do reszty wypowiedzi to w pelni popieram Antonio, na 1.11 ruski nie ma szans z ogarnietym am, zaryzykowalbym nawet stwierdzeniem, ze w grze 1 v 1 jest to obecnie najslabsza nacja, arabem takze mozna bez problemu pojechac ru :wink:
Bren
Soldier level 6
Soldier level 6
Indonesia
Posts: 398
Joined: Tue Mar 08, 2011 8:37 am

Re: RU

Post by Bren »

Mam jedno pytanie: gdzie najlepiej stawiać koszary ruskiem? Oczekuję naprawdę bardzo dokładnej odpowiedzi :D.

Jeszcze jedno: jak najlepiej grać ruskiem przeciwko rakietom i snajperom?

@Pamel, teraz na SW rusek dostaje niezłego "boosta" technologicznego przez syberyt w składzie i ma nawet spore szanse :D
*Matrix* wrote:Nie ma czegos takiego jak mniej niz polowa lub wiecej niz polowa...
Polowa to polowa.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: RU

Post by Serpent »

Bren wrote:Mam jedno pytanie: gdzie najlepiej stawiać koszary ruskiem? Oczekuję naprawdę bardzo dokładnej odpowiedzi :D.

Jeszcze jedno: jak najlepiej grać ruskiem przeciwko rakietom i snajperom?

@Pamel, teraz na SW rusek dostaje niezłego "boosta" technologicznego przez syberyt w składzie i ma nawet spore szanse :D
Sam się dowiedz bo nikt ci tego nie powie.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
Post Reply