Oficjalna Kampania Arabska

[ Polskie newsy ]

Moderator: Newswriters

User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Antitheus »

1. Oryginalne misje kampanii OW nie trzymają się wzajemnej chronologii - widać to na przykładzie misji AM i RU.
2. Rozważamy dodanie innego rosyjskiego dowódcy, lecz z Jashinem można wykombinować kilka ciekawych opcji: np jeśli nie zabije się go w misji 8, Rosjanie w misji 11 będą silniejsi.
3. Co do samej fabuły - źle ją zrozumiałeś. Misja dzieliła się będzie na 2 fazy - w pierwszej nie możemy dopuścić by Ruscy przeszkodzili w programie Genshera (Amerykanie nie mogą wiedzieć o obecności Heike), w drugiej zaś mamy unicestwić amerykański program badawczy (ruscy dalej nacierają).
4. Odzyskanie hasła trwa niecałą minutę; przetłumaczenie wypowiedzi - trochę więcej. Znasz więc chyba moją odpowiedź?
User avatar
Nitek
Community Veteran
Community Veteran
Posts: 997
Joined: Mon Apr 13, 2009 4:13 pm
Location: Białystok
Contact:

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Nitek »

Wiem tylko jak wygląda fabuła do połowy 5. misji, ale jednak dorzucę swoje 3 grosze.

1. Jaszin, jako marszałek cały czas siedzi na du**e w bazie Trockiego. Tak samo jak Płatonow w bazie Bluekhera. Można wykorzystać Morozowa, bo nie wiadomo co się tak naprawdę z nim stało. Wg twórców pewnie zginął przy oblężeniu Lenina i a) zapomnieli o nim b) film po 7. misji ruskich ma podbudować morale i podkreśla dobre wydarzenia u ruskich i dlatego nie wspominają o śmierci tak ważnej osoby. W kampanii amerykańskiej nawet nie ma najmniejszej wzmianki o Jaszinie, więc śmierć podczas oblężenia Lenina lub w innym ataku na arabów ma sens. Trzeba to jednak sprytnie wpleść w fabułę.

2. Fakt, że z czasem występowania, postaciami etc. w kampaniach jest różnie, ale kolejność występowania sytuacji jest afaik zachowana.

3. Kontrolowanie Genshera (nawet tymczasowe) imho bardzo nie pasuje do kampanii. W oryginale nigdy nie kierowaliśmy takimi postaciami jak Płatonow, Yashin, Powell, Harisson lub nawet Kurinem (ru3 - baza Kirow) czy Popowem. Dlaczego ma się to zmieniać? Tak samo kontrola nad jakimkolwiek szejkiem (poza Omarem jeżeli McBenn zdecyduje się na koniec taki jak był w am15) jest niepotrzebna.


Później napiszę ścianę tekstu na OWS.
User avatar
YuriStriatov
Site Administrator
Site Administrator
Cuba
Posts: 1395
Joined: Fri Feb 17, 2006 3:02 am
Contact:

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by YuriStriatov »

A Jaszin nie zginal przypadkiem podczas oblezenia Bety? W tej misji Rosyjskiej gdzie trzeba bylo wykosic drzewa, po czym Jaszin poprowadzil szarze i przerzedzil pol wlasnego wojska. Przepisac jego smierc niby mozna bo kampanie sie z soba nie zgadzaja pod tym wzgledem czasami (najlepszy przyklad Tim Gladstone), no ale...
Image
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Antitheus »

Kampanie nie muszą się zgadzać. Przypomnę, że w kampanii Am i Ru Arabowie odnoszą (mimo początkowego sukcesu), szereg porażek. Natomiast w tej kampanii, mimo nieudanej obrony Kabulu - Arabowie wyjdą na prostą - przedsięwzięcia gracza dają rezultaty.

Pod Betą padł Jaszin, Titov, Sevi Gorki i jakiś tam inny dowódca.
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1239
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Creative »

Mam problem , nie mogę tego moda zainstalować , jest sam folder Ar. i nie wiem gdzie go wkleić do mods czy do głównego folderu gry , mod nie posiada nawet plik "ini".
Image
User avatar
mattin111
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 280
Joined: Wed Jun 23, 2010 4:02 pm

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by mattin111 »

Creative wrote:Mam problem , nie mogę tego moda zainstalować , jest sam folder Ar. i nie wiem gdzie go wkleić do mods czy do głównego folderu gry , mod nie posiada nawet plik "ini".
Jak to nie umiesz zainstalowac? A jak grales przed tem tego Moda? Pisales Posty o Problemach w Misjach. Daj do Folderu Mods. Plik .ini sam sobie zrob.

EDIT: Lol, to nie byles ty, sry. Ale macie ten sam ryj.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Antitheus »

Czytanie ze zrozumieniem tematu, gdzie zamieszczono link do pobrania bety moda...
User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1239
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Creative »

Tylko z tego linku można pobrać i z tego pobrałem i mówiłem o problemie jak pisałem post wcześniej.
https://bitbucket.org/Radzio/arabiancampaign/downloads
Image
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Antitheus »

Czy Ci człowieku trzeba wszystko pod nos podłożyć?
http://forum.stucuk.net/viewtopic.php?f=95&t=2225
McBenn wrote: Installation guide
Click on the link and download the archive in the desired format.

Create a new mod using ow_editor.exe and copy paste the downloaded content into the mod folder ( %OW Directory%\mods\%modName% ).
Launch the mod using ModLauncher.exe or from within the game.

Ps. to pytanie retoryczne; odpowiedź na nie będzie nagrodzona warnem.
User avatar
pijanymis
Soldier level 6
Soldier level 6
Posts: 358
Joined: Wed Apr 07, 2010 10:54 pm
Location: HAJNÓWKA
Contact:

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by pijanymis »

Zapominałeś mu na język Polski przetłumaczyć:P
A tak ogólnie się zapytam czy jest jakaś nieoficjalna bądź przybliżona data ukończenia prac nad modem.Nie chodzi mi o konkretną datę bo wiem że same poprawki mogą trwać tygodniami ale mniej więcej czy do końca października się ukaże ??
User avatar
Ayman
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 52
Joined: Mon Mar 07, 2011 2:47 pm
Location: Sun City

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Ayman »

Up
Co się głupio pytasz ? Kampania powstaje od paru lat, dopiero od jakiegos czasu prace poszly do przodu. Mozesz sam wykalkulowac, jezeli od niedawna jest tworzona 11 misja (zaokrągle ze tworzona jest od ok 3 tygodni) to zakladam ze kolejne tez beda po ok 3 tygodnie tworzone (optymistyczna wersja). A co ma sie stac w październiku ? Kampania bedzie kiedy skończą.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Serpent »

Ayman wrote:Up
Co się głupio pytasz ? Kampania powstaje od paru lat, dopiero od jakiegos czasu prace poszly do przodu. Mozesz sam wykalkulowac, jezeli od niedawna jest tworzona 11 misja (zaokrągle ze tworzona jest od ok 3 tygodni) to zakladam ze kolejne tez beda po ok 3 tygodnie tworzone (optymistyczna wersja). A co ma sie stac w październiku ? Kampania bedzie kiedy skończą.
Jedna misja tworzona jest półtora miesiąca + czas na poprawki.

Kampania na pewno nie zostanie ukończona do końca roku.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Ayman
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 52
Joined: Mon Mar 07, 2011 2:47 pm
Location: Sun City

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Ayman »

Serpent wrote:Jedna misja tworzona jest półtora miesiąca + czas na poprawki.
No to jeszcze lepiej. Tak strzeliłem z tymi 3ma tygodniami taka wersja optymistyczna jak to napisałem. Nie za duzo osob pracuje nad nią więc nikt nie powinien wymagac przyspieszenia prac czy cokolwiek.
User avatar
Antitheus
Kung Führer
Kung Führer
Korea North
Posts: 2526
Joined: Thu Jan 04, 2007 9:45 pm
Location: Gorzów Wlkp.
Contact:

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Antitheus »

User avatar
Creative
Blackmen level 100
Blackmen level 100
Poland
Posts: 1239
Joined: Tue Jan 27, 2009 4:07 pm

Re: Oficjalna Kampania Arabska

Post by Creative »

Może ktoś wrzucić plik "ini" tego moda ? Bo jak zrobię plik "ini" biorę tego moda i mam kampanie AR i AM i tego moda nie ma , tylko oryginalne kampanie.
Image
Post Reply