Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Opisy i linki do modów tworzonych przez scenę, jak i również opinie na ich temat.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Serpent »

Jakiej ekipy? :D
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Siwson »

Jakiejkolwiek, która jeszcze coś robi, może to być ekipa nawet jednoosobowa :D
Ja się nie potrafię znudzić OW, a brakuje mi modów.

Serpent chciałem się zrelaksować przed pracą, a ten fix nic nie dał :( Znaczy dobra, bez przesady - faktycznie jest różnica, bo tam krok robili co sekunde, ale i tak mimo iż w mniejszym stopniu to nadal problem występuje.

To może daj mi chociaż save'a na 8 misje ^.-

EDIT: Problem się nie zmniejszył jednak, z biegem czasu jest tylko gorzej. Nalegam na save'a :D
Thanks, biacz.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by $ushiWIR »

wszystkie mody masz tu na ow.net w dziale download, możesz szukac jeszcze sam, ja na przykład na chomiku od nefarem'a znalazłem mod którego tu nie ma - AhmedMod, nie precyzyjny i z błędami ale bardzo grywalny i trudny ;) ewentualnie możesz na forum OWS wejść i tam też napewno będziesz miał mody, czeskie, francuskie, angielskie (nie wiem czy wypuszczają bo się nie orientuję, ale może znajdziesz) :)
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Siwson »

Wszystkie mody na ow.net ogarniałem już, na chomikuj też :D
Thanks, biacz.
User avatar
$ushiWIR
Soldier level 5
Soldier level 5
Posts: 271
Joined: Fri Sep 25, 2009 7:54 am
Location: Poland | Bytom
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by $ushiWIR »

to czekaj na nowe albo sam coś zmajstruj :D ja z przyjacielem mamy mały plan w głowach ale długo terminowy i bez zapowiedzi żadnych bo jak to mówił Konfucjusz - "Lepiej skończyć to co się zaczęło, niż zostawić to co się rozpoczęło" :D jakbyś coś tworzył mogę być Twoim testerem nawet heheh :D
Image | Image
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Image
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Siwson »

Same here :D
Thanks, biacz.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Serpent »

Jeśli fix niewiele pomógł to ja całego moda za Leszcza przerabiać nie będę.

Tam kody ataku we wszystkich misjach wyglądają następująco:
- Zrespij kilka pojazdów
- Każ im jechać w dane miejsce
- Za X minut powtórka

Te pojazdy mnożą się i powodują lagi jak ich nikt nie niszczy bo nie mają w skrypcie napisane aby same szukały sobie celu.

Ja zmieniłem jedynie częstotliwość pojawiania się i ilość pojazdów, oraz dałem im rozkaz szukania celu choć nie wiem czy tą misję która poprawiłem to ta sama misja o która ci chodzi.

Save do następnej misji ci nic nie da bo tam jest podobnie (każda misji polega na zniszcz X jednostek).
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Siwson »

Reasumując uważasz, że co powinienem zrobić ? :D

EDIT: A tak w ogóle to niewiadomo czy save mi wlasnie nie pomoze, bo ta sama sytuacja nie musi wystepowac w nastepnej misji, poza tym w poprzednich nie mialem problemu.
Thanks, biacz.
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Serpent »

Siwson wrote:Reasumując uważasz, że co powinienem zrobić ? :D
Olać to.
Siwson wrote: EDIT: A tak w ogóle to niewiadomo czy save mi wlasnie nie pomoze, bo ta sama sytuacja nie musi wystepowac w nastepnej misji, poza tym w poprzednich nie mialem problemu.
Ta i zaraz przylecisz na forum z płaczem że masz lagi.
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
arek
Soldier level 2
Soldier level 2
Posts: 32
Joined: Mon Apr 16, 2012 7:43 pm
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by arek »

Mógłby ktoś poradzić mi w sprawie misji artefakty?
Próbowałem już wszystkiego:

Podejście nr 1.zbudowałem swoją baze na miejscu starej bazy wydobywczej syba am i niszczyłem regularnie patrole zmierzające w tą stronę potem z połową ludzi ruszyłem na baze wydobywczą ropy am i było już tam zadużo czołgów bym mógł coś zdziałać :/

Podejście nr 2.zrobiłem odwrotność podejścia nr 1 i również zlamiłem

Podejście nr 3.zbudowałem bazę dokładnie w skrzyżowaniu dróg do obu baz z nadzieją że te czołgi am jadą drogą, myliłem się one jechały w cały świat okrążyły mnie i zniszczyły -.-

Nie mam już pomysłów jak przejść tą misje pomóżcie
User avatar
Siwson
Soldier level 4
Soldier level 4
Poland
Posts: 135
Joined: Sat Dec 27, 2008 8:53 pm
Location: Wrocław
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Siwson »

Ta i zaraz przylecisz na forum z płaczem że masz lagi.
A idź pan w [...]

<płacz> Zarzuć save'a :D
Thanks, biacz.
Maniek94
Soldier level 0
Soldier level 0
Posts: 1
Joined: Tue Jul 30, 2013 6:34 pm

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Maniek94 »

7 misja - takie lagi, ze nie da się przejść. Serpent proszę odśwież fixa;p
User avatar
Serpent
Soldier level 10
Soldier level 10
Estonia
Posts: 4169
Joined: Tue Jul 07, 2009 9:13 pm
Location: Polska - EuroStan ZSRE
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Serpent »

Maniek94 wrote:7 misja - takie lagi, ze nie da się przejść. Serpent proszę odśwież fixa;p
Ten mod jest niereformowalny, szkoda mi czasu :wink:
Epickie teksty:
Marek1906: jak zrobic aby sail był zielony?
Kvantovy: Wszystko normalne, wszystko w koło było dziwne
Kvantovy:: To jest fajne, że to nie jest takie głupie
Kvantovy:: remove sos from kanapeczka
Kvantovy:: zdarzają się rzezy które sie filozofom nie śniły
Cenwen: problemem jest gejostwo
"Taki z niego fizyk jak ze mnie baletnica" - Profesor Scholtze o Kvantovym.
JAKBYŁ BYM CZECHEM TO BYM ROZŁOŻYŁ NAMIOT ~Kvanciak
be6he6mo6th
Soldier level 3
Soldier level 3
Posts: 59
Joined: Thu Nov 27, 2014 10:35 am
Location: Bialystok

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by be6he6mo6th »

Recenzja i wskazówki do poprawy moda:


Poniższe wskazówki zawierają dokładny opis misji, jeżeli planujesz zagrać w moda, zalecam nie czytać tego co zamieszczam w spoilerze.
Spoiler:
1. Misja - spoko.

2. Misja - za dużo skrzynek.

3. Misja
- dowódca bazy nie ma imienia i nazwiska, tylko jest podpisany jako "dowódca bazy" trochę sucho,
- "Małpi Gaj"? Już ciężko wierzyć w historie Original War, a tu wyskakują małpoludy, które się zbuntowały Arabom i założyły nową bazę? To czekam na nową rasę do wyboru oprócz Przymierza, Arabów, Rosjan, i Amerykańców. " MAŁPOLUDY" "MAŁPOLUDOWA BOMBA SYBERYTOWA" <ok>,
- bezsensowny rozkład umiejętności, mamy od nowa limit w 3 misji czyli, Płatonowem mając 7 skilla żołnierskiego, mamy punktów do następnego poziomu 1000, aby awansować na nowo, to trochę nie halo, jeżeli w poprzedniej misji (2) trzeba było mieć 55000, aby awansować,
- skok technologiczny, no tak wiem, że zmienia bazy na lepszą, ale to chyba przesada, żeby w misji 3 już mieć dostępną prawie całą technologie? Pojazdy komputerowe, rakieta, ciężkie działo, teleport, gdzie w misji poprzedniej, można było skonstruować pojazd na średnim podwoziu ze zwykłym karabinem sterowany ręcznie.
- "wydawaj rozkazy Burłakowi" dziwne zadanie biorąc pod uwagę, że nie masz żadnego wpływu na dialogi między Płatonowem, a Burłakiem. Jedynie tylko czytasz, co oni mówią do siebie, nic więcej,
- rozmowy między Burłakiem, a Płatonowem mają charakter "wujkowy", jakby byli kumplami (jeśli nie rodziną). Po pierwsze Burłak na tym etapie był zwykłym podrzędnym oficerem, a po drugie oni się nie lubią przecież?
- kończy się znienacka, nie wiadomo jaki mamy limit czasowy, aby
się wyrobić w wykonaniu zadań pobocznych, (nawet nie ma "spiesz się"),

4. Misja
- Totalna rozwałka bez żadnych szans, zabawa czy nawet powiedzieć więcej pastwienie
się nad przeciwnikiem a na koniec tekst bez wyjaśnienia "o ku**a co się dzieje" i end mission
- to była misja "sen Płatonowa" przyznaje nie spodziewałem się o co tu chodziło, ale motyw mi się spodobał.

5. Misja
- błąd logiczny na końcu monologu dowódcy bazy, a konkretnie chodzi o motyw z oswojonym tygrysem,
- cel drugorzędowy, zabij Burłaka, po czym ląduje on, w środku twojej bazy, sam w pojeździe, taki trochę bezsensowna pod misja, to chyba byłoby go trudniej NIE ZABIĆ, niż odwrotnie,
- medal bug, opracowałem behemothy, a nie dało mi medalu, a powód był taki: "nie opracowałeś behemothow".

6. Misja
- Ogólnie spoko, ale wkurzające jest czekanie 15 minut na koniec misji i w tym czasie nie dzieje się nic, żadnego ataku, można byłoby dodać atak, lub zwyczajnie dać koniec po ostatnim ataku,
- znowu medale: "ten medal kup sobie na bazarze", "ten tez", "ten rownież"

7. Misja
- Mega irytujący, niemożliwy spam. Jak przejmujesz bazę z syberytem to idzie spam na bazę twoją i tą z ropą. Za każdym kolejnym atakiem, pojazdy jadą w stronę dwóch baz, i tu jest okropnie niszczący misję błąd, który trzeba koniecznie naprawić. Pojazdy które zmierzają w twoją stronę załatwiasz, jednakże tamte w drugiej bazie się spamują i blokują i po jakimś czasie może ich nabić do ilości 50. Jest na to rozwiązanie, trzeba co 3 atak chodzić do tej bazy i czyścić wszystkie pojazdy, bo inaczej jak olejesz sobie 10 ataków, to gra zacznie tak się ciąć, że po po prostu prędzej żyły potniesz, niż misje ukończysz.

8. Misja
- banalnie prosta i za krótka,
- znowu motyw z medalami: "jeden ci starczy", "brak medalu" ( w dalszych misjach, już co misje jest robienie sobie jaj z medali, więc już nie będę pisał za każdym razem i cytował.)

misja 9 +
- dalsze misje to jakaś chora fikcja, nie podoba mi się, ( w mega skrócie opowiem) teleportują się tu i ówdzie i kończy się na niczym (stół giganta??), bez dalszego rozwinięcia.
Ogólna recenzja:
Mod ciekawy, plus za ilość misji, minus za ucieczkę z pokoju bez klamek, ( kogoś zbyt mocno fantazja poniosła przy robieniu ostatnich misji.) Ogólnie warto zagrać, aby spędzić czas przy czymś nowym, a nie klepać 100 raz podstawową kampanie. Jednakże ktoś nie do końca zrozumiał co to jest "Krasna Armija" i nie zapoznał się dokładnie z osobowością "tawaryszia płatonowa", (już nie będę wspominał o tym cho**rnym palącym po oczach błędzie wstawienia swastyk, zamiast czerwonej komunistycznej gwiazdy, przy wyborze kampanii, w menu.) Do pewnego momentu mod trzyma w miarę fabułę (spojrzenie na wszystko ze strony Płatonowa.) Jednakże nie można z westernu zrobić gwiezdnych wojen, takie akcje są zwyczajnie nie smaczne i z brakiem gustu, albo od początku robimy coś dziwnego, albo w ogóle. Wobec tego końcówka kampanii mnie, bardzo zirytowała

Plusy:
+ Do pewnego momentu obiektywne spojrzenie kampanii oczami Płatonowa.
+ Tytuł ma wiele wspólnego z kampanią (jesteś dowódcą cały czas).
+ Dosyć oryginalny pomysł z koncówką kampanii (oryginalny nie znaczy, że dobry, więc pojawi się ten punkt w minusach, jednakże oryginalny znaczy zawsze, że nie kopia, więc też plus.
+ Wiele misji (14?), autor postarał się o to, żeby to nie była kampania na godzinę. Mimo poziomu jaki prezentował, tak czy inaczej im dłużej coś zżera mój czas to tym ciekawiej. (Przede wszystkim dla mnie lepiej bo mam co pochwalić i co obrzucić gównem).
+ Dużo dialogów i rozmów, czyli to co panowie od RPG-ów lubią najbardziej. Autor starał się, aby było ich jak najwięcej, (czasem nawet wydaje się, że niektóre dialogi są na siłę powciskane).

Minusy: (o tutaj to pocisnę)
- Przede wszystkim rażąca już na samym początku (jak w chodzimy do menu i wybór kampanii), nie znajomość podstaw historycznych, co automatycznie klasyfikuje, osobnika, który miesza swastykę, z gwiazdą komunistyczną, czy z sierpem i młotem, do odstrzału. Przez takich debili (tak powiem tak chamsko nawet o autorze, bo to jest dla mnie - fana historii, coś niedopuszczalnego), jak np hamerykanów ludzie myślą, że to "rzekomo" Polska gazowała żydów, bo u nas były obozy koncentracyjne.
- Brak balansu, raz jest ciężko, a raz banalnie łatwo, to trochę chore, że misje gdzie wszystkich wrogów na mapie "ostatecznym starciu" rozwalamy, i robimy to w mniej niż 15 minut.
- Kilka bardzo poważnych błędów takich jak np misja 7, potrafiąca potężnie zdenerwować gracza.
- Robienie sobie jaj z medali.
- Nie ma drzewka umiejętności po każdej misji. A po każdej misji umiejętności raz skaczą w dół, a raz w górę. Statystyk czy jakiś inny gość od słupków i wykresów, by popełnił samobójstwo grając w tego moda.
- Nie zrozumienie osobowości głównego bohatera, Płatonow to był cham, z chorymi zapędami władczymi (coś ala Stalin, który potrafił wyrżnąć najlepszą kadrę oficerską, bo bał się groźby spisku) , słabo to zostało wyrażone w kampanii.
- Schizofrenia paranoidalna, a to mi się udało haha, z określeniem punktu. Nie można tak bezczelnie łamać reguł fabuły i tak jak wyżej napisałem, z westernu zrobić "Gwiezdne wojny". To jest co najmniej chore, jeszcze rozumiem do jakiegoś poziomu, ale nie do tak abstrakcyjnego. Albo kręcić takie chore fazy jak Anthionus (czy jak tam jego nick się piszę? Sorry :D ), który od początku kręcił bekę, albo trzymaj się gościu fabuły i nie przesadzaj. A jak już to trzeba było te dziwne misje wpierdzielić do nowej kampanii, to może byłby mniejszy hejt ode mnie (a miałeś jeszcze 2 wolne miejsca na to, swastyki, Boże).
- Brak the endu, mod nie ma oficjalnego zakończenia. Akurat może tak mocno nie żałuje tego jak w niektórych modach, bo po prostu już męczyły mnie te ostatnie "durne" misje.

W skrócie do wymiany
Moim zdaniem, jeśli miałoby się poprawiać tego moda, należałoby przede wszystkim misje od 9 wrzucić do nowej kampanii i robić nową kampanię. W pierwszej części poprawić charakter Płatonowa, naprawić 7 misje, i zbalansować wszystkie misje, aby nie były niektóre takie banalne. I USUNĄĆ SWASTYKI!!!
User avatar
Szymiew
Soldier level 7
Soldier level 7
Poland
Posts: 711
Joined: Thu Aug 16, 2012 11:11 am
Location: Królestwo Polskie
Contact:

Re: Rosyjski Elitarny Dowódca 2.0

Post by Szymiew »

Ale to symbol szczęścia! :lol: :lol: :lol:

btw, fabuła tego moda chyba nigdy nie miała być brana zbyt poważnie :wink: Grałem w niego jakieś 2-3 lata temu, ale wspominam jako jednego z lepszych.
https://www.youtube.com/kvantovy --- mój kanał youtube.
https://www.facebook.com/Kvantovy --- strona u cukierberga.
Image
Post Reply